خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

لوی سارنوالی : ٤هزار قرارجنایی ازسوى وزارت داخله تعقيب نشده است

لوی سارنوالی : ٤هزار قرارجنایی ازسوى وزارت داخله تعقيب نشده است

Jul 14, 2020 - 22:02

محمود راقى (پژواک،٢٤سرطان٩٨): لوى سارنوالى می گوید که بیش از ٤هزار قرار جلب مجرمین صادر شده از سوی اين اداره ، توسط نهادهای امنیتی کشور تعقیب نشده است.

جمشید رسولی سخنگوی لوى سارنوالی که امروز(سه شنبه، ٢٤سرطان) به هدف شریک ساختن دست آورد های این نهاد و جمع آوری دیدگاه های فعالان مدنی و شهروندان ولایت کاپیسا، در خصوص فعالیت سارنوالی به این ولایت سفر کرده بود ، اين مطلب را اظهارکرد .

وى  افزود که از سال ١٣٩٥ الی ١٣٩٨ به تعداد ٦هزار قرار جلب ازسوى لوى سارنوالى صادرشده است.

 به گفته اى وی، از این میان و پس از ایجاد کمیته مشترک در تبانی با وزارت امور داخله  دوهزار آن اجرایی شده و ٤هزار قرار دیگر، اجرایی نشده است.

وی می گوید که در پیوند به این شمار قرار های سارنوالی ، هفت هزار تن متهم اند و کار روی اجرایی شدن قرار های باقی مانده جریان دارد.

رسولی در مورد رهایی  پنج هزار زندانیانی طالبان گفت که اين تعداد زندانيان دریک چارچوب و میکانیزم مشخص در همکاری با این نهاد آزاد شده اند.

بربنياد معلومات وى ،  شمارى اززندانیان ملکی نيز در پی شیوع ویروس کرونا  آزاد شده اند اما موصوف تعداد اين زندانيان را مشخص نکرد.

 

 در همین حال گل احمد حیدری رییس سارنوالی استیناف ولایت کاپیسا طى صحبتى چالش ها فرا راه سارنوالی این ولایت را با سخنگوی داستانی کل کشور شریک ساخت و خواهان مصونیت جانی کارمندان نهادهای عدلی و قضایی شد.  

به همين گونه مسوولان لوی سارنوالی افغانستان از ایجاد سارنوالی های ویژه در مورد غاصبان زمین، آلوده کننده گان محیط زیست، خشونت علیه زنان، پی گرد مجرمان کارمندان بلند رتبه دولتی، مبارزه با فساد اداری و مبارزه با زورمندان در سال های اخیرنيز خبر دادند.

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan