خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مسوولان صحی از موج دوم شیوع ویروس کرونا در هرات هشدار می دهند

مسوولان صحی از موج دوم شیوع ویروس کرونا در هرات هشدار می دهند

Jul 14, 2020 - 17:42

هرات (پژواک، ٢٤ سرطان ٩٩): مسوولان صحی در هرات از موج دوم ویروس کرونا در این ولایت هشدار میدهند و می گویند که این موج با فرا رسیدن عیدقربان و افزایش دید و بازدید مردم، افزایش خواهد یافت.

عبدالحکیم تمنا رییس صحت عامه هرات امروز در يک نشست خبری گفت که موج دوم شیوع ویروس کرونا افراد کهنسال را بیشتر تهدید می کند چرا که آنان در موج نخست قرنطین بودند و اکنون به اجتماع بیرون شده اند.

وی افزود، به تازه‌گی موج دوم ویروس کرونا در مشهد ایران در همسایه‌گی ولایت هرات شیوع کرده است و با اخراج مهاجرین، این ویروس در هرات نیز گسترش خواهد یافت.

رییس صحت عامه هرات تاکید می کند که موج دوم می تواند از طریق ورود مهاجران به مرز اسلام قلعه و فرارسیدن عید قربان و افزایش رفت و آمدها به  هرات شیوع کند.

به گفتۀ وی هرچند هرات پس از عید فطر گذشته اوج ویروس کرونا را سپری کرده است و اگر شهروندان در عید قربان به دید و باز دیدهای شان ادامه دهند و اخراج مهاجرین افزایش یابد، هرات پس از عیدقربان، یک بار دیگر نقطۀ اوج شیوع ویروس کرونا را تجربه خواهد کرد.

در همین حال غلام داوود هاشمی معاون والی هرات در همين نشست خبری از ادامۀ موج نخست در ولسوالی های هرات خبرمی دهد و میگوید که اداره محلی آمادگی های لازم را برای خدمات رسانی برای افزایش بیماران احتمالی در ولسوالی ها و موج دوم در شهر هرات را دارد.

معاون والی هرات می گوید که اداره محلی به همکاری وزارت مهاجرین و مؤسسات کمک کننده تلاش می کنند تا مهاجران بازگذشت کننده به دلیل جلوگیری از گسترش موج دوم کرونا، پس از ورود به مرز اسلام قلعه، به ولایات شان انتقال شوند.

مسوولان صحی در هرات  یک بار دیگر از مردم می خواهند تا در اجتماع ماسک بپوشند، فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کرده و به تجمعات شرکت نکنند.

اين در حاليست که ديروز وزارت صحت عامه نيز با انتقاد از شهروندان بخاطر عملی نکردن رهنمودهای صحی در روزهای عید سعید فطر، از آنها خواست اشتباهی را که در گذشته مرتکب شده بودند، در عید قربان تکرار نکنند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan