خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵۴ تن به ویروس کرونا مصاب و ۳۲ تن دیگر جان باخته اند

در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵۴ تن به ویروس کرونا مصاب و ۳۲ تن دیگر جان باخته اند

Jul 15, 2020 - 15:07

کابل (پژواک، ۲۵ سرطان ۹۹): وزارت صحت عامه از ثبت ٢٥٤ واقعۀ جدید بیماری کرونا در شبانه روز گذشته خبر داده می گوید که تعداد مجموعی مبتلايان به اين ويروس تاکنون در افغانستان به ۳۴۹۹۴ تن افزایش یافته است.

به اساس معلومات اين وزارت، در ۲۴ ساعت گذشته، صدها نمونۀ مشکوک ويروس کرونا در لابراتوارهای کشور مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان ۲۵۴ واقعۀ آن مثبت تشخیص شده است.

منبع مى افزايد، با ثبت این آمار، تعداد مبتلایان به این ویروس در افغانستان تا اکنون به ۳۴۹۹۴ تن افزایش یافته است.

در خبرنامه اى اين وزارت که امروز چهارشنبه ( ۲۵ سرطان) به دسترس آژانس خبرى پژواک قرار گرفته، آمده است که از جمله ارقام جديد ثبت شده، ۷۸ تن در کابل، ۶۱ در دایکندی، ۲۴ در تخار، ۱۸ در پکتیا، ۱۵ در غور، ۱۱ در بدخشان، ۱۱ در بادغیس، ۱۰ در بلخ، ۹ در لوگر، ۶ در هرات،  ۴ در لغمان، ۳ در کندهار، ۳ در ننگرهار و يک در وردک به ویروس کرونا مصاب شده اند.

بر اساس خبرنامه، در یک شبانه روز گذشته، ۱۰۰۲ فرد مبتلا به ویروس کرونا دوباره صحت یاب شده اند  که شمار مجموعی بهبود یافته گان به ۲۲۴۵۶ نفر رسیده است.

به همين گونه این وزارت از ثبت ۳۲ واقعۀ فوتى به اثر ابتلا به (کوید-۱۹) در یک شبانه روز گذشته نيز خبر داده، می گوید که شمار مجموعی جان باخته گان از اثر این بیماری تاکنون در افغانستان به ۱۰۹۴ تن رسیده است.

وزارت صحت عامه از مردم افغانستان خواسته است تا برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا دستورات صحی را رعایت کنند.

 اين درحاليست که وزارت صحت عامه دو روز قبل با انتقاد از شهروندان بخاطر عملی نکردن رهنمودهای صحی در روزهای عید سعید فطر، از آنها خواسته است که اشتباهی را که در گذشته مرتکب شده بودند، در عید قربان تکرار نکنند.

این وزارت همچنان هشدارداده است که در صورت عدم در نظر گرفتن رهنمودهای صحی  ، امکان زیاد می رود که واقعات مثبت ویروس کرونا، افزایش یابد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement