خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کار اسفالت ریزی سرک تانک لوگر الی چهل دختران در شهر کابل آغاز گردید

کار اسفالت ریزی سرک تانک لوگر الی چهل دختران در شهر کابل آغاز گردید

Jul 15, 2020 - 12:52

کابل(پژواک،۲۵سرطان۹۹): وزارت ترانسپورت از آغاز کار قیر ریزی بخش اول سرک تانک لوگر – چهل  دختران به هزینه بیش از دو میلیارد افغانی خبرداد.

درخبرنامه  ای این وزرات که یک نسخه در دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته آمده است ، بخش اول سرک تانک لوگر- چهل دختران که از منار نجات یا بالاحصار کابل آغاز و به ترتیب از مناطق قلعه چه، بینی حصار، ولایتی و ده یعقوب عبور نموده تا ساحه سیاه بینی لوگر امتداد می یابد.

منبع می نویسد که  این سرک دارای ۷ کیلومتر طول، ۶۰ مترعرض،  دارای دوسرک اساسی، دو سرک فرعی، سه گلدان ، دو پیاده رو، ۱۸ پایه پلچک به اندازه های مختلف، ۷ کیلومتر دیوار استنادی به دو طرف سرک، ۳.۲۹۰ کیلومتر کانال و ۸.۸۳۸ کیلومتر جوی چه ها کانکریتی می باشد.

درخبرنامه اضافه شده  است، این پروژه که به هزینه بیش از دو میلیارد افغانی با یک شرکت ساختمانی خصوصی قرار داد  گردیده و کار قیرریزی آن عملا آغاز شد از سوی دولت افغانستان تمویل می گردد

به اساس معلومات منبع، این پروژه یکی از دهلیزهای مهم اقتصادی کشور بوده که شهر کابل را به ولایات جنوب شرق وصل میکند و از لحاظ اجتماعی یکی از پروژه های مهم و ملی میباشد که با تطبیق آن ازدحام ترافیکی کاهش یافته و سهولت های ترانسپورتی فراهم می شود.

وزارت ترانسپورت می گوید که  کار تصفیه و استملاک در دو طرف سرک تا هنوز باقی مانده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan