خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

فراغت بیست تن از حافظان قرآن کریم در پروان تجلیل شد

فراغت بیست تن از حافظان قرآن کریم در پروان تجلیل شد

Jul 17, 2020 - 15:12

چاریکار (پژواک، ۲۷ سرطان ۹۹): امروز بر سر بیست تن از حافظان قرآن کریم، طی محفلی در مرکز ولایت پروان دستارهای فضیلت گذاشته شد.

این بیست تن از بخش حفظ کلام الله مجید مدرسه خصوصی «نبی الرحمه» در مرکز پروان فارغ شده و مراسم فراغت آنها در هوتل ستاره پروان در چاریکار مرکز ولایت پروان جشن گرفته شد.

فضل الدین عیار والی پروان که دراین مراسم شرکت نموده بود، فراغت حافظان را به آنان تبریک گفت و افزود که با ایجاد مرکز تحقیقاتی امام اعظم رحمت الله علیه که قرار است در پروان ساخته شود، زمینه فراگیری علوم و مرحله تحقیقات برای علما مساعد خواهد شد.

سر محقق دکتورعبدالباری راشد استاد اکادمی علوم افغانستان، در مورد اهمیت علم و دانش صحبت نمود و از حافظان تازه فارغ شده خواست که به پایان رساندن این مرحله اکتفا نکنند و در فراگیری علوم اسلامی تلاش بیشتر نمایند.

عبدالظاهر سالنگی نماینده مردم پروان در شورای ملی از تلاش ها و زحمات مدرسه نبی الرحمان در راستای آموزش شاگردان قدردانی کرد و از علما، جوانان و تمام اقشار جامعه خواست تا به کسی موقع ندهند که علما و سایر کدرهای علمی جامعه را از بین ببرند.

مولوی شهاب الدین یک تن از استادان مدرسه«نبی الرحمه»  گفت که این مدرسه در سال ۱۳۸۳ در پروان از سوی قاری شهزاده صدیقی تاسیس شده و از آغاز فعالیت تا حال در چهار دور فراغت ۵۹ تن از این مدرسه فارغ شده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement