خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تعداد بیماران ویروس کرونا در جهان به ۱۴ میلیون تن رسید

تعداد بیماران ویروس کرونا در جهان به ۱۴ میلیون تن رسید

Jul 18, 2020 - 11:40

کابل ( پژواک،  ۲۸ سرطان ۹۹): به اساس گزارش ها، تعداد بیماران ویروس کرونا در جهان به ۱۴ میلیون تن رسیده وبیش از هشت میلیون دیگر صحت یاب شده اند.

ویروس کرونا حدود شش ماه قبل نخست در شهر اووهان چین پیدا شد که اکنون به بیش از ۲١۰ کشور و مناطق جهان رسیده است.

در ماه های نخست بیشتر ازهمه چینایی ها به این بیماری مبتلا و جان باختند، اکنون این ویروس در آن کشور مهار و اما در کشورهای اروپایی، امریکا و یک تعداد آسیایی با سرعت در حال گسترش می باشد.

به اساس معلومات پوهنتون جان هاپکنز امریکا که پیرامون ویروس کرونا معلومات و ارقام را به نشر می رساند تا صبح امروز در تمام جهان تعداد بیماران ویروس کرونا یا کوید ۱۹ به ۱۴ میلیون تن رسیده است.

این منبع افزوده که تا اکنون از اثر ویروس کرونا شش صد هزار تن جان باخته اند که بیشتر آن در کشورهای اروپایی و امریکا می باشد.

منبع گفته است که به صورت جمعی بیش از هشت میلیون و ۷۶۵ هزار تن در جهان پس ازابتلا به این ویروس دوباره صحت ياب شده و به زندگی عادی خود برگشته اند.

امریکا بیشتر از همه از ویروس کرونا متضرر شده است، درین کشور تعداد بیماران کرونا به سه میلیون ۶۶۴ هزار تن رسیده است وحدود ۱۳۹ هزار تن جان باخته اند.

بعد از امریکا، برازیل و هندوستان از کرونا زیاد متضرر شده اند، در برازیل بیش از دومیلیون و درهندوستان  بیش از یک میلیونه تن مبتلا شده اند، اما در برازیل ۷۹ هزار تن و در هندوستان ۲۶ هزار تن جان های خود را از دست داده اند.

روسیه، هسپانیه، بریتانیا، ایتالیا، فرانسه، جرمنی، پیرو، ایران و ترکیه کشورهای هستند که  به دليل شيوع ويروس کرونا زیاد متضرر شده اند.

در افغانستان تا اکنون بیش از ۳۵ هزار تن مبتلا، ۱۱۲۰ تن جان باخته و حدود ۲۳ هزار تن دوباره صحت ياب شده اند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement