خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزارت امور زنان: تلاش می شود که مارکیت های زنانه در مرکز و ولایت ها ایجاد گردد

وزارت امور زنان: تلاش می شود که مارکیت های زنانه در مرکز و ولایت ها ایجاد گردد

Jul 18, 2020 - 17:46

کابل(پژواک،۲۸سرطان۹۹):وزارت امور زنان به هدف ایجاد مارکیت های زنانه در مرکز و ولایت های کشور، تفاهمنامه همکاری را با اتاق تجارت و صنایع زنان امضا کرد.

این تفاهمنامه همکاری را امروز، سپوژمی وردک، معین پالیسی و مسلکی وزارت امور زنان با افسانه رحیمی، رئیس هیئت مدیره اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان در مقر این وزارت به امضاء کرد.

درخبرنامه وزارت امور زنان که امروز ۲۸ سرطان منتشرشده، آمده است که به اساس این تفاهمنامه و یک پلان منظم تلاش می شود که مارکیت های زنانه در مرکز و ولایت های کشور ایجاد گردد.

منبع به نقل از سپوژمی وردک می نویسد:« بر اساس طرح مشترک میان وزارت امور زنان و اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان قرار است تا مارکیت های زنانه بر اساس یک پلان منظم فعال و ظرفیت سازی شده تا بعداٌ زمینه فروشات به سطح ولایات و ولسوالی ها انکشاف داده شود.»

وی بدون ارایه جزییات گفت که درحال حاضر در مرکز و ولایت ها در برخی از باغ های زنانه دکان های وجود دارند که فروشنده آنان زنان می باشند،اما مارکیت های ویژه زنانه وجود ندارد.

در همین حال افسانه رحیمی، رئیس اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان از همکاری ها و هماهنگی های وزارت امور زنان در خصوص فعال سازی مارکیت های مذکور سپاسگزاری نموده و آن را نخستین گام برای فراهم سازی خواسته های زنان عنوان نمود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement