خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شهروندان کابل از پرچاوی برق شاکی اند

شهروندان کابل از پرچاوی برق شاکی اند

Jul 20, 2020 - 16:50

کابل (پژواک، ۳۰ سرطان ۹۹): باشنده گان مناطق مختلف شهر کابل از پرچاوی برق شکایت دارند و میگویند که قبلاً این مشکل فقط در زمستان میبود، اما اکنون در تابستان نیز با آن رو به رو اند.

عبدالصبور باشنده (فامیلی ها) نزدیک چهارراهی قمبر شهر کابل به آژانس خبری پژواک گفت:"حکومت طی دو دهه نتوانست که حتی برق شهر کابل را هموار سازد، اکنون نسبت به قبل وضعیت خراب است، قبلاً فقط در زمستان پرچاوی میبود، اما اکنون در تابستان هم هر روز ساعت ها برق نمیباشد."

وی افزود، در پرچاوی های برق نیز فساد صورت میگیرد، چرا که در شماری جاها پرچاوی زیاد و در شماری هم کم میباشد.

وی میگوید:"مه از حکومت درخواست حل مشکل را نمیکنم، چرا که از این حکومت امید خیر نیست، خود بازی دادن است."

ادریس احمد باشنده منطقه قلعه واحد مربوطات حوزه پنجم شهر کابل نیز میگوید که در منطقه اینها هر روز سه تا چهار ساعت برق نمیباشد و مردم ازین نقطه با مشکلات زیاد دچار است.

وی افزود، بخاطر تعطیلی از اثر ویروس کرونا بیشتر مردم از خانه هایشان کارهای رسمی را انجاممیدهند و وقتی برق نباشد کارهایش معطل و با چالش روبه رو میشود.

وی از حکومت خواست جدی نمود که این مشکل را هر چه زودتر حل نماید.

شمس الهدا باشنده حوزه نهم امنیتی کابل نیز میگوید:"مشکل برق ما خو اصلاً حل نشد، زمستان هم همین مشکل است، تابستان هم، وقتی که پایه برق چپه شود، هفته ها هفته برق نمیباشد و بدون آن هم از پرچاوی خلاص نمیشیم."

وی گفت، که در ۲۴ ساعت از ۶ تا ۷ ساعت برق شان نمیباشد.

وی افزود، محصلین و کارمندان دفاتر، همه به برق نیاز دارند و ریاست برشنا باید به مشکل توجه کند.

سعید احمد باشنده کمپنی شهر کابل که در یک اداره خصوصی وظیفه دارد، میگوید که از چند ما به اینسو بخاطر ویروس کرونا از خانه کار میکند.

موصوف میگوید، از چند روز به اینسو پرچاوی برق افزایش یافته و وی را مجبور به این کرده که در این حالت کرونایی دفتر برود و از انجا کار کند.

وی افزود، سه چهار ساعت برق نمیباشد، مشکل چارژ لپ تاپ و موبایل میباشد و از خانه کارهای دفتری را انجام داده نمیتواند.

اما وحیدالله توحیدی سخنگوی شرکت برشنا افغانستان به آژانس خبری پژواک گفت، که دلیل اصلی افزایش پرچاوی گرمی هوا و استفاده زیاد مردم از برق است.

وی افزود:«شکایت ها به ما رسیده است اما شرکت برشنا کدام مشکل خاص ندارد، صرف هوا گرم است، مردم به آب و برق زیاد ضرورت دارند، بناً دلیل اصلی همین است که مردم از آن زیاد استفاده میکنند.»

وی افزود که شرکت برشنا تلاش میکند که هر چه زودتر به مناطق توجه کند که پرچاوی زیاد دارد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement