خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در ۲۱ ولایت ۳۰۸ کیلومتر سرک و ۱۲ پُل به هزینه ۲.۶ میلیارد افغانی ساخته می شود

در ۲۱ ولایت ۳۰۸ کیلومتر سرک و ۱۲ پُل به هزینه ۲.۶ میلیارد افغانی ساخته می شود

Jul 21, 2020 - 18:17

کابل(پژواک،۳۱سرطان۹۹):در بیست و یک ولایت کشور از طریق برنامه ملی راه سازی روستایی وزارت احیاء و انکشاف دهات ۳۰۸ کیلومتر سرک روستایی و ۱۲ پایه پل به هزینه بیش از ۲.۶ میلیارد افغانی ساخته می شود.

در خبرنامه ای این وزارت آمده است که قرارداد این پروژه ها امروز مجیب‌ الرحمن کریمی وزیر احیاء وانکشاف دهاتبا شوراهای انکشافی و نماینده گان شرکت‌های خصوصی امضا کرد.

وزارت احیاء و انکشاف دهات می نویسد که این پروژه‌هاشامل احداث ۳۰۸ کیلومتر سرک روستایی و ۱۲ پایه پل به طول مجموعی ۵۹۵ متر می‌ شود که بیش از ۲.۶ میلیارد افغانی هزینه می برد و حدود شش میلیون تن از آن مستفید خواهند شد.

منبع می افزاید که یکی از سرک های شامل این پروژه ها، ساخت ۴۸ کیلومتر سرک در منطقه پامیر ولایت بدخشان است که مشکلات زیاد باشنده های این منطقه را حل خواهد کرد.

به اساس معلومات منبع، متباقیاین پروژه‌ها در ولایت هایغور، بامیان، بغلان، بلخ، پروان، پنجشیر، پکتیا، تخار، جوزجان، خوست، فاریاب، غزنی، کابل، کاپیسا، کندز، کندهار، لغمان، ننگرهار، میدان وردک و هرات تطبیق می‌شوند.

در خبرنامه آمده است کهدر جریان تطبیق این پروژه ها بیش از ۴،۲ میلیون روز کاری ایجاد خواهد شد.

وزارت احیاء و انکشاف دهات نوشته است که تا حال ۷۳۱۰ کیلومتر سرک و ۲۸۲ پایه پل به طول مجموعی ۹۰۱۵ متر در ۳۴ ولایت کشور از سوی برنامه‌ملی راه‌سازی روستایی ساخته شده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement