خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

قرارداد تطبيق پروژه هاى انکشافى در٢١ ولايت امضا گرديد

قرارداد تطبيق پروژه هاى انکشافى در٢١ ولايت امضا گرديد

Jul 21, 2020 - 21:32

کابل (پژواک، ۳۱ سرطان ۹۹) : قرارداد تطبيق پروژه های انکشافی در٢١ ولايت کشور به ارزش بیش از ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون افغانی امروز ميان وزارت احیا وانکشاف دهات  وشرکت هاى خصوصى امضا شد.

پوهندوی مجیب‌الرحمن کریمی، وزیراحیا و انکشاف دهات، امروسه شنبه ۳۱ سرطان قرارداد تعدادی ازاین پروژه‌‌های راه ‌سازی را با شوراهای انکشافی و شرکت‌های خصوصی درکابل به امضا رساند.

به اساس معلومات منبع ، این پروژه‌ها شامل ساخت جاده‌های روستایی و اعمار پل‌های موتر رو می‌شود که با هزینه‌ی بیش از ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون افغانی، توسط برنامه ملی راه سازی روستایی وزارت احیا و انکشاف دهات تطبیق خواهد شد.

وزیر انکشاف دهات در نشستی که به همین منظور برگزار شده بود، گفت: "این پروژه‌ها در ۲۱ ولایت کشور، شامل غور، بامیان، بدخشان، بغلان، بلخ، پروان، پنجشیر، پکتیا، تخار، جوزجان، خوست، فاریاب، غزنی، کابل، کاپیسا، کندز، کندهار، لغمان، ننگرهار، میدان وردک و هرات تطبیق می‌شود و در جریان تطبیق آن‌ها ۴ میلیون و ۲۳۵ هزار ۶۲۲ روز کاری ایجاد خواهد شد."

به گفته‌ی کریمی این پروژه‌ها شامل احداث ۳۰۸ کیلومتر سرک روستایی و ۱۲ پایه پل به طول مجموعی ۵۹۵ متر، می‌شود و از تطبیق آن‌ها حدود ۶ میلیون تن مستفید خواهند شد.

وزیر احیا و انکشاف دهات همچنان می‌گوید: "یکی از پروژه‌های قرارداد شده، پروژه‌ی ساخت ۴۸ کیلومتر سرک در منطقه پامیر افغانستان است. خوشبختانه وزارت احیا و انکشاف دهات پیش از این پروژه‌ی ۶۰ کیلومتر سرک را در پامیر از منطقه بروغیل تا منطقه بز‌های گنبد روی دست گرفته بود که تکمیل شده است و حالا بر اساس یک قرارداد جدید، ۴۸ کیلومتر سرک را از منطقه بز های گنبد الی سرحد چین اعمار خواهد کرد. ساخت این سرک بخش بزرگی از مشکلات مردم پامیر را حل کرده و سهولت‌های فراوانی را برای آنان به وجود خواهد آورد."

وزارت انکشاف دهات گفته است که تا اکنون ۷۳۱۰ کیلومتر سرک و ۲۸۲ پایه پل به طول مجموعی ۹۰۱۵ متر در ۳۴ ولایت کشور از سوی برنامه‌ی ملی راه‌سازی روستایی وزارت انکشاف دهات ساخته شده و ۶۳۲۰ کیلومتر سرک نیز طی چند سال گذشته تحت پوشش حفظ و مراقبت قرار گرفته است. این فعالیت‌ها حدود ۱۲.۷ میلیون روز کاری ایجاد کرده است و ۹.۹ میلیون تن از روستانشینان از مزایای آن‌ها مستفید شده اند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement