خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تعداد صحت یاب شده گان ویروس کرونا در جهان به ۹ میلیون تن رسید

تعداد صحت یاب شده گان ویروس کرونا در جهان به ۹ میلیون تن رسید

Jul 22, 2020 - 11:34

کابل ( پژواک، اول اسد ۹۹): به اساس گزارش ها، تعداد بیماران ویروس کرونا در جهان نزدیک به ۱۵ میلیون رسیده و بیش از۹ میلیون تن دوباره صحت یاب شده اند.

ویروس کرونا حدود هفت ماه قبل نخست در شهر اووهان چین پیدا شد که اکنون به بیش از ۲١۰ کشور و مناطق جهان رسیده است.

در ماه های نخست بیشتر ازهمه چینایی ها به این بیماری مبتلا و جان باختند، اکنون این ویروس در آن کشور مهار و اما در کشورهای اروپایی، امریکا و یک تعداد کشورهاى آسیایی با سرعت در حال گسترش می باشد.

به اساس معلومات پوهنتون جان هاپکنز امریکا که پیرامون ویروس کرونا معلومات و ارقام را به نشر می رساند تا صبح امروز در تمام جهان تعداد بیماران ویروس کرونا یا کوید ۱۹ به نزدیکی ۱۵ میلیون تن رسیده است.

این منبع افزوده که تا اکنون از اثر ویروس کرونا ۶۲۰ هزار تن جان باخته اند که بیشتر آن در کشورهای اروپایی و امریکا می باشد.

منبع گفته است که به صورت جمعی بیش از٩ میلیون تن در جهان پس ازابتلا به این ویروس دوباره صحت ياب شده و به زندگی عادی خود برگشته اند.

امریکا بیشتر از همه از ویروس کرونا متضرر شده است، درین کشور تعداد بیماران کرونا به چهار میلیون تن رسیده است وحدود ۱۴۴ هزار تن جان باخته اند.

بعد از امریکا، برازیل و هندوستان از کرونا زیاد متضرر شده اند، در برازیل بیش از دومیلیون  ۱۶۶ هزار تن و درهندوستان  بیش از یک میلیون و ۱۹۰ هزار تن مبتلا شده اند، اما در برازیل ۸۱ هزار تن و در هندوستان ۲۸ هزار تن جان های خود را از دست داده اند.

روسیه، هسپانیه، بریتانیا، ایتالیا، فرانسه، جرمنی، پیرو، ایران و ترکیه کشورهايی هستند که  به دليل شيوع ويروس کرونا زیاد متضرر شده اند.

در افغانستان تا اکنون بیش از ۳۵ هزار تن مبتلا، ۱۱۳۰ تن جان باخته و حدود ۲۴ هزار تن دوباره صحت ياب شده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement