خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ارقام صحت یاب شده گان از ویروس کرونا به ۱۰ میلیون تن رسید

ارقام صحت یاب شده گان از ویروس کرونا به ۱۰ میلیون تن رسید

Jul 27, 2020 - 10:33

کابل ( پژواک،۶ اسد ۹۹): به اساس گزارش ها، حدود ۱۰ میلیون بیماران ویروس کرونادوباره صحت یاب شده اند.

ویروس کرونا حدود هفت ماه قبل نخست در شهر اووهان چین پیدا شد که اکنون به بیش از 210 کشور و مناطق جهان رسیده است.

در ماه های نخست بیشتر ازهمه چینایی ها به این بیماری مبتلا و جان باختند، اکنون این ویروس در آن کشور مهار و اما در کشورهای اروپایی، امریکا و یک تعداد آسیایی با سرعت در حال گسترش می باشد.

به اساس معلومات پوهنتون جان هاپکنز امریکا که پیرامون ویروس کرونا معلومات و ارقام را به نشر می رساند تا صبح امروز در تمام جهان تعداد بیماران ویروس کرونا یا کوید ۱۹ به بیش از ۱۶  میلیون و ۲۰۰ هزار تن رسیده است.

این منبع افزوده که تا اکنون از اثر ویروس کرونا ۶۵۰ هزار تن جان باخته اند که بیشتر آن در کشورهای اروپایی و امریکا می باشند.

منبع گفته است که به صورت جمعی بیش از ده  میلیون در جهان پس ازابتلا به این ویروس دوباره صحت ياب شده و به زندگی عادی خود برگشته اند.

امریکا بیشتر از همه از ویروس کرونا متضرر شده است، درین کشور تعداد بیماران کرونا به چهار میلیون و ۴۲۰ هزار تن رسیده است وحدود ۱۴۹ هزار تن جان باخته اند.

بعد از امریکا، برازیل و هندوستان از کرونا زیاد متضرر شده اند، در برازیل بیش از دومیلیون  ۴۱۰ هزار تن و درهندوستان  بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن مبتلا شده اند، اما در برازیل ۸۷ هزار تن و در هندوستان ۳۳ هزار تن جان های خود را از دست داده اند.

روسیه، هسپانیه، بریتانیا، ایتالیا، فرانسه، جرمنی، پیرو، ایران و ترکیه کشورهای هستند که  به دليل شيوع ويروس کرونا زیاد متضرر شده اند.

در افغانستان تا اکنون بیش از ۳۶ هزار تن مبتلا، ۱۲۵۹ تن جان باخته و حدود ۲۵ هزار تن دوباره صحت ياب شده اند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement