خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

د افغانستان بانک : تعداد محدودی از کمره های امنيتى بنابر مشکلات تخنیکی غيرفعال شده بودند

د افغانستان بانک : تعداد محدودی از کمره های امنيتى بنابر مشکلات تخنیکی غيرفعال شده بودند

Jul 27, 2020 - 16:59

کابل (پژواک، ۶ اسد ۹۹) : د افغانستان بانک ، گزارشاتى مبنی بر قطع جريان برق و کمره های امنيتى آن اداره برای مدت چهار ساعت را رد می کند؛ اما می پذیرد که چند کمره بنابر مشکلات تخنیکی براى زمان محدود از فعالیت باز مانده بودند.  

چند روز قبل یکتعداد رسانه ها گزارشی مبنی بر قطع جريان برق براى چند ساعتى در د افغانستان بانک را به نشر رسانیدند.

د افغانستان بانک در خبرنامه اى که امروز ۶ اسد منتشر کرده ، در واکنش به این گزارش گفته است، که ساعت ۷:۱۰ عصر تاریخ دوم ماه سرطان سال جاری آمریت خدمات د افغانستان بانک به آمریت دفتر از غيرفعال شدن تعداد محدودی از کمره های امنیتی در حالی اطلاع داد که اجمل احمدی سرپرست ریاست کل د افغانستان بانک در جلسه ای با رئیس جمهور غنی حضور داشت.

منبع افزوده است، این در حالیست که تعداد محدودی از کمره های مذکور بنابر مشکلات تخنیکی حدود ساعت ۵:۴۰ دقیقه عصر همان روز از فعالیت باز مانده بودند.

در خبرنامه آمده است،  پس از آنکه موضوع فوق بطور عاجل به سرپرست ریاست کُل د افغانستان بانک اجمل احمدی اطلاع داده شد به ساعت ۸:۰۰ بجۀ همان شب دريک جلسه ای عاجل با حضور آمرخدمات، ناظر کل، مسئولین خزانه و معاون دوم پشين د افغانستان بانک  بررسی همه جانبه صورت گرفت.

منبع افزوده است،  در این جلسه به معاون دوم اسبق د افغانستان بانک به دلیل غفلت کارمندان شان در رابطه به خاموش شدن کمره های امنیتی توصیه شفاهی داده و هدایت داده شد تا برای جلوگیری از همچو قضایا یک طرزالعمل جامع به منظور تنظیم امور و حالات استثنایی تهیه و عملی نماید.

د افغانستان گفته است،  جهت حصول اطمینان بیشتر، برای ناظر کل وظیفه سپرده شد تا موضوع را بطور جدی بررسی نمایند. بر اساس بررسی های مفتشین، هیچ نوع آسیبی به دارایی ها و داشته های د افغانستان بانک در جریان غیرفعال بودن کمره های امنیتی وارد نگردیده است.

منبع درادامه افزوده است ، در جلسه مذکور اجمل احمدی به آمر خدمات پیرامون آگاه ساختن رئیس کل د افغانستان بانک با تآخیر و عدم تکرار این عمل در آینده، توصیه صادر نمود تا در صورت بروز همچو مشکلات تخنیکی، موضوع هر چه عاجل به سرپرست ریاست کل د افغانستان بانک اطلاع داده شود و نیز مکتوبی صادر گردید تا منبعد کمره های امنیتی در هر حالتی بدون استثنا باید فعال باشند.

دربخشى  از خبرنامه آمده است، د افغانستان بانک اتهامات بی اساس مبنی بر قطع برق و خاموش بودن کمره های امنیتی به مدت چهار ساعت را شدیداً رد می نماید.

منبع افزوده ، د افغانستان بانک موضوع نشر اخبار نادرست را با ادارات مربوطه و کمیسیون رسانه های همگانی وزارت اطلاعات و فرهنگ پیگیری خواهد نمود تا در آینده از نشر همچو اخبار که منجر به اغتشاش اذهان عامه میگردد، جلوگیری شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement