خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

یک فارم تولید جوجه ماهی در بلخ به بهره برداری سپرده شد

یک فارم تولید جوجه ماهی در بلخ به بهره برداری سپرده شد

Jul 30, 2020 - 09:56

کابل(پژواک، ۹ اسد ۹۹): وزارت زراعت می گوید که یک فارم تولید ماهی که سالانه ظرفیت تولید یک میلیون جوجه‌ ماهی را دارد، دربلخ به بهره برداری گذاشته شد.

در خبرنامه وزارت زراعت، مالداری و آبیاری که یک نسخه آن در دسترس آژانس خبری پژواک قرارگرفته آمده است که این فارم به کمک وزارت زراعت برای یکی از سرمایه گذاران ایجاد شده که در آن تولید، تکثر ماهی صورت می گیرد. 

منبع می نویسد که این فارم ظرفیت تخمینی تولید یک میلیون جوجه‌ماهی در یک سال را دارد، وزارت زراعت، حدود دو سال قبل، یک فارم «هیچری» (یا تولید و تکثیر) جوجه‌ ماهیان گرم‌آبی را در ولسوالی دهدادی ولایت بلخ از طریق پروژه‌ ملی باغداری و مالداری «NHLP» در محدوده‌ی ۲۰ جریب زمین ایجاد شده است.

درخبرنامه آمده ،در جریان کار ساخت و فعالیت این فارم، توسط مسوولان و همکاران فنی زون شمال پروژه‌ ملی باغداری و ماللداری وزارت زراعت تا به ثمر رسیدن، به گونه‌ دقیق نظارت می‌شد.

وزارت زراعت می گوید در این مدت، کارکنان فارم یادشده، از کارمندان پروژه‌ی ملی باغداری و مالداری وزارت زراعت راهنمایی‌های لازم را دریافت می‌کردند.

در خبرنامه به نقل حاجی خلیل احمد مالک این فارم أمده است که در اوایل به تولید جوجه‌ماهی و فروش آن به بازار، امید چندانی نداشت اما حالا به دلیل به ثمر رسیدن فارمش، خوش است. او که در حال حاضر فروش جوجه‌ماهی را برای فارم‌داران ولایت بلخ و حتا بعضی از ولایت‌های شمال آغاز کرده است، از کارش ابراز رضایت می‌کند.

موصوف ضمن تقدیر از کارهایی که وزارت زراعت برایش کرده، می‌گوید حال باور دارد که آینده‌ بسیار درخشانی در انتظار کار وبارش هست و می‌تواند ازیگانه فارم تولید و تکثیر جوجه‌ماهی در زون شمال، مفاد بسیاری به دست بیارود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement