خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تعداد بيماران کرونا در جهان به ١٨ ميليون رسيد

تعداد بيماران کرونا در جهان به ١٨ ميليون رسيد

Aug 03, 2020 - 13:50

کابل ( پژواک، ١٣ اسد ۹۹): به اساس گزارش ها، تعداد بيماران ويروس کرونا در جهان به ١٨ ميليون رسيده و بيش از ١١ میلیون تن صحت یاب شده اند.

ویروس کرونا حدود هفت ماه قبل نخست در شهر اووهان چین پیدا شد که اکنون به بیش از ٢١٠ کشور و مناطق جهان رسیده است.

در ماه های نخست بیشتر ازهمه چینایی ها به این بیماری مبتلا و جان باختند، اکنون این ویروس در آن کشور مهار و اما در هندوستان، امریکا و برازيل با سرعت در حال گسترش می باشد.

به اساس معلومات پوهنتون جان هاپکنز امریکا که پیرامون ویروس کرونا معلومات و ارقام را به نشر می رساند تا چاشت امروز در تمام جهان تعداد بیماران ویروس کرونا یا کوید ۱۹ به بیش از ١٨ میلیون تن رسیده است.

این منبع افزوده که تا اکنون از اثر ویروس کرونا ٦٩٠ هزار تن جان باخته اند که بیشتر آن در کشورهای اروپایی و امریکا می باشند.

منبع گفته است که به صورت جمعی بیش از ١١ میلیون در جهان پس ازابتلا به این ویروس دوباره صحت ياب شده و به زندگی عادی خود برگشته اند.

امریکا بیشتر از همه ، از ویروس کرونا متضرر شده است، درین کشور تعداد بیماران کرونا به چهار میلیون و ٨٠٠ هزار تن رسیده است وحدود ١٥٨هزار تن جان باخته اند.

بعد از امریکا، برازیل و هندوستان از کرونا زیاد متضرر شده اند، در برازیل بیش از دومیلیون  ۴۱۰ هزار تن و درهندوستان  یک میلیون و ٨٠٠ هزار تن مبتلا شده اند، اما در برازیل ٩٦ هزار تن و در هندوستان ٣٨ هزار تن جان های خود را از دست داده اند.

روسیه، هسپانیه، بریتانیا، ایتالیا، فرانسه، جرمنی، پیرو، ایران و ترکیه کشورهای هستند که  به دليل شيوع ويروس کرونا زیاد متضرر شده اند.

در افغانستان تا اکنون بیش از ۳۶ هزار تن مبتلا، ١٢٨٨تن جان باخته و حدود ٢٥٥٠٠هزار تن دوباره صحت ياب شده اند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement