در ۲۴ ساعت گذشته ٣٦ تن به ویروس کرونا مصاب و چهار تن جان باخته اند

کابل (پژواک، ١٣ اسد ۹۹): وزارت صحت عامه از ثبت ٣٦ واقعۀ جدید بیماری کرونا در یک شبانه روز گذشته خبر داده می گوید که تعداد مجموعی مبتلايان به اين ويروس تاکنون در افغانستان به ٣٦٧٤٦ تن افزایش یافته است.

به اساس معلومات اين وزارت، در ۲۴ ساعت گذشته، ١٠٥ نمونۀ مشکوک ويروس کرونا در لابراتوارهای کشور مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان ٣٦ واقعۀ آن مثبت تشخیص شده است.

منبع مى افزايد، با ثبت این آمار، تعداد مبتلایان به این ویروس در افغانستان تا اکنون به ٣٦٧٤٦ تن افزایش یافته است.

در خبرنامه اى اين وزارت که امروز دوشنبه ( ١٣ اسد) به دسترس آژانس خبرى پژواک قرار گرفته، آمده است که از جمله ارقام جديد ثبت شده، ٢٠ تن در غور، هفت در کابل، پنج در بلخ و چهار تن هم در ولايت هرات به کرونا مصاب شده اند.

بر اساس خبرنامه، در یک شبانه روز گذشته، ٤٧ فرد مبتلا به ویروس کرونا دوباره صحت یاب شده اند که شمار مجموعی بهبود یافته گان به ٢٥٥٥٦ نفر رسیده است.

به همين گونه این وزارت از ثبت چهار واقعۀ فوتى به اثر ابتلا به (کوید-۱۹) در یک شبانه روز گذشته نيز خبر داده، می گوید که شمار مجموعی جان باخته گان از اثر این بیماری تاکنون در افغانستان به ١٢٨٨ تن رسیده است.

وزارت صحت عامه از مردم خواسته است تا برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا دستورات صحی را جداَ رعایت کنند.

این وزارت همچنان هشدار داده است که در صورت عدم در نظر گرفتن رهنمودهای صحی، امکان زیاد می رود که واقعات مثبت ویروس کرونا، افزایش یابد.

تبصره کنيد