خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

لویه جرگه مشورتی در ۱۷ اسد برگزار می شود

لویه جرگه مشورتی در ۱۷ اسد برگزار می شود

Aug 03, 2020 - 09:26

کابل (پژواک، ۱۳ اسد ۹۹): یک منبع دولتی می گوید که جرگه مشورتی در پیوند به رهایی ۴۰۰ زندانی طالب جمعه آینده (هفدهم اسد) برگزار می شود.

محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور در نخستین روز عید قربان بعد از ادای نماز عید اعلام کرد که در رابطه به رهایی ۴۰۰ زندانی خطرناک طالبان لویه جرگه مشورتی را برگزار می کند اما در مورد تاریخ مشخص آن چیزی نگفت.

تلویزیون ملی امروز ۱۲ اسد با نشر خبری اعلام کرد که لویه جرگه مشورتی جمعه پیشرو (۱۷ اسد) برگزار می شود که از سه تا پنج روز ادامه خواهد داشت.

از سوی دیگر یک منبع دولتی که نمی خواهد از او نامبرد شود به آژانس خبری پژواک گفت که در این جرگه مانند جرگه مشورتی صلح افراد شرکت خواهد کرد.

او می گوید که به ۳۴ولایت هدایت داده شده است که تا یازده امشب فهرست اشتراک کننده گان جرگه مشورتی صلح را با مرکز شریک نمایند.

این در حالی است که استاد سرور دانش معاون دوم رییس جمهور با کارن دیکر معاون سفارت امریکا در کابل از طریق ویدیو کنفرانس روی برگزاری لویه جرگه مشورتی صحبت کرده است.

در خبرنامه که از سوی دفتر مطبوعاتی معاون دوم رییس جمهور منتشر شده آمده است که دانش جرگه مشورتی صلح را مثبت ارزیابی کرده و گفته است که حکومت یک بار دیگر می خواهد که برای مشوره در مورد موضوعات مهم با ملت مشوره نمایند.

او می گوید که در آینده نزدیک لویه جرگه مشورتی با حضور داشت اعضای شورای های ولایتی، شورای ملی، نماینده گان مردم، شورای عالی مصالحه ملی و دیگر نهاد ها شرکت خواهد کرد.

به گفته دانش در لویه جرگه مشورتی در رابطه به رهایی زندانی، آتش ، مذاکرات بین الافغانی و برخی موارد دیگر بحث می شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement