خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در ولايت هرات فردى بازداشت شد که ادعای پیامبری می کرد

در ولايت هرات فردى بازداشت شد که ادعای پیامبری می کرد

Aug 04, 2020 - 15:00

شهر هرات (پژواک، ١٤ اسد ٩٩): مسوولان قوماندانى امنيه هرات می گوید، فردی که ادعای پیامبر آخرالزمان را می‌کرد، از سوی پولیس بازداشت شده است.

عبدالاحد ولی‌زاده سخنگوی قوماندانى امنيه هرات امروز به اژانس خبرى پژواک گفت که این فرد شب گذشته از مربوطات حوزۀ نهم امنیتی شهرهرات بازداشت و اکنون تحت نظارت پولیس قرار دارد.

در همین حال عبدالخالق حقانی رییس حج واوقاف هرات به پژواک گفت که این فرد محمد زلمی نام دارد و باشندۀ اصلی ولسوالی پشتون زرغون و فعلی ناحیۀ نهم شهر هرات می باشد.

به گفتۀ موصوف، این فرد درگذشته ملا امام یکی از مساجد بود و سه سال قبل نیز ادعای پیامبری کرده بود اما در آن زمان درحضورمسوولین ازگفته هايش توبه کرده بود .

وی افزود، چهار روز پیش نیز محمد زلمی یک بار دیگر ادعای پیامبر آخرالزمان را کرده است.

به گفتۀ حقانی، پس از ادعای محمد زلمی، روز قبل با وی مناظرۀ را ترتیب داده اند اما  او به پرسش‌ها پاسخ داده نتوانست و دو باره اظهارندامت کرده و توبه نموده است.

وی خاطرنشان ساخت،  محمد زلمی در مناظره اش نیز مدعی شده که جبراییل "ع" را دیده است که برایش وحی نازل می کند  و مى گويد که تو نیز پیامبر اخر الازمان مى باشى .

رییس حج و اوقاف هرات افزود، بخاطر اینکه جان این فرد از جانب مردم در خطر بود، تحت نظارت پولیس قرار گرفته است.

محمد زلمی در ویدیویی که در رسانه های اجتماعی به نشر رسیده است نیز ادعای نبوت را می کند و می گوید که او پیامبر آخرالزمان است و تلاش می کند که عقیده های مردم را تغییر دهد.

کاربران شبکه های اجتماعی نیز در پیوند به ادعای پیامبری این فرد واکنش نشان داده و از حکومت خواهان مجازات وی شده اند.

کاربران فیسبوک با انتقاد از حکومت نگاشته اند که درگذشته نیز چنین افرادی در افغانستان به ویژه هرات ادعای پیامبری کرده بود، اما دولت هیچ اقدامی نکرده است.

شماری از شهروندان هرات نیز تاکید دارند که باچنین افراد به گونۀ جدی برخورد شود تا درس عبرت به  دیگران باشد.

غلام ربانی  یک تن از باشندگان هرات در این باره به پژواک گفت: "من کلیپ این فرد بی عقل را شنیدم، هرچند مردم ما حالا به آن حد رسیدن که فریب چنین افرادی را نخورند با آن هم شاید برخی کسانی باشند که شک و ترديد در قلب شان رجوع  کند، پس باید دولت به گونۀ جدی با این افراد برخورد کند."

برخی از عالمان دین در هرات نیز ادعای چنین اشخاص را گمراه کننده میخوانند و تاکید دارند که باید با این گونه افراد برخورد جدی صورت گیرد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement