خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شاروال شهرشبرغان: تا سه ماه آینده سیمای شهر تغییر خواهد يافت

شاروال شهرشبرغان: تا سه ماه آینده سیمای شهر تغییر خواهد يافت

Aug 04, 2020 - 14:08

شبرغان(پژواک، ١٤ اسد ٩٩): شاروال شهرشبرغان می گوید  که تا سه ماه آینده با تطبیق پروژه های بازسازی و نوسازی سیمای شهررا تغییرخواهد يافت .

انجنیرمحمد حسین صالح شاروال شهرشبرغان این مطلب را در مراسم افتتاح کار کانکریت ریزی دوازده کیلومترپیاده روهای دو کنارجاده  در شهر شبرغان، بیان داشت. 

وی به آژانس خبری پژواک گفت که پروژه کانکریت ریزی کنارجاده ها که باعث عریض شدن سرک های داخل شهر می شود، هژده میلیون افغانی هزینه برمیدارد که با آغاز این پروگرام زمينۀ اشتغال برای صد ها تن فراهم مي گردد.

موصوف می گوید:« پروگرام بعدی ما کارروی بازسازی پیاده رو ها و تزیین جاده های شهرخواهد بود که آنرا با وسایل زینتی برقی مجهز می سازیم .»

او خاطرنشان ساخت:« برای تزئین جاده ها هفده میلیون افغانی پول  اختصاص داده شده است که اکنون کار روی بهبود جاده های شهرادامه دارد تا تغییرات کلی در داخل شهرشبرغان پدید آيد.»

شاروال میگوید که علاوه برآن کاربدنه سازی بالای برخی از سرک ها در نواحی شهر نیزجریان دارد و درنظراست تا نزده کیلومترسرک داخل شهرشبرغان اسفلت و کانکریت ریزی شود.

موصوف خاطرنشان ساخت که این پروژه ها علاوه برآنکه شهررا زیبا خواهد ساخت، در شرایطی که  شيوع بیماری کرونا بیداد میکند و باعث کمی کارو اشتغالزایی به مردم شده است؛ صد ها تن را مصروف کارمی سازد.

دراین حال برخی ازباشنده گان شهرشبرغان تطبیق این پرورگرام کاری را شاروالی را می ستایند ؛ اما برای بهبود امور شهری آنرا بسنده نمیدانند.

ذبیح الله  نوری  یکی از باشنده های شهرشبرغان به پژواک گفت :« کارکانکریت ریزی دو کنار جاده های شهررا که از طرف شاروالى روی دست گرفته شده است استقبال می کنیم ؛ اما آنرا برای بهبود امور شهری بسنده نمی دانیم .»

وی افزود ،  درست است که امروز با کانکریت ریزی قسمتی از مشکلات حل میشود ؛ اما این مسئله حلال تمام مشکلات شهری نیست.

نامبرده تصریح کرد :« ما هنوز از داشتن پارک تفریحی، دسترسی به آب آشامیدنی و یک سلسله خدمات شهری محرومیم که باید روی آن کار صورت گیرد.»

نورمحمد رحمانی یکی ديگرازباشنده های شهرشبرغان می گوید :« کارخیلی خوب است که شهرداری امروز دو کنار جاده های شهر را کانکریت ریزی میکند ، این مسئله میتواند در قسمت مسایل ترانسپورتی سهولت های را ایجاد کند و از هراقدامی که منتج به  زیبایی شهر میشود ما  استقبال میکنیم.»

او اظهار امیدواری کرد که اینگونه فعالیت ها بیشترشود تا سرک های شهر عریض شوند و شهر زیبا گردد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement