خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مسوولین: در بین زندانیان فراری از محبس ننگرهار مجرمین بزرگ شامل نیستند

مسوولین: در بین زندانیان فراری از محبس ننگرهار مجرمین بزرگ شامل نیستند

Aug 04, 2020 - 18:29

جلال اباد (پژواک، ۱۴ اسد ۹۹): در زمان حمله گروهى مهاجمین مسلح بر محبس ننگرهار نزدیک به صد زندانی طالب و داعش فرار کرده که بیشتر آنان از راه سوراخ کردن دیواری عقب محبس موفق به این کار شده اند.

این اظهارات را یک منبع که نمی خواست از او در گزارش نام گرفته شود به آژانس خبری پژواک ابراز کرد.

یک گروه ۱۱ نفری داعش سه روز قبل بر محبس مرکزی ولایت ننگرهار حمله تهاجمی کردند که این درگیری بیست ساعت جریان داشت.

به اساس گزاش ها، دراین درگیری که بعد از کشته شدن یازده مهاجم پایان یافت ۲۵ تن به شمول یازده پولیس و پنج زندانی کشته و به شمول ده پولیس ۴۸ تن دیگر زخمی شدند که زندانیان نیز شامل شان هستند.

به اساس معلومات مسوولین، دراین زندانیان ۱۷۹۳ تن زندانی بودند که از این جمله ۱۰۲۵ تن آنها را نیروهای امنیتی در زمان فرار کردن دوباره دستگیر کرده، ۴۳۰ تن آنها نجات داده شده و در مورد ۳۳۸تن دیگر این زندانیان معلومات با رسانه ها شریک نه شده است.

عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار امروز به آژانس خبری پژواک گفت، بعضی از زندانیان که تعداد شان به صد تن می رسد نادرک و تعداد شان زخمی و کشته شدند که معلومات مکمل آنان تا حالا جمع آوری نه شده است.

وی گفت:« در زندانیان نادرک طالب،داعش و مجرمین جنایی شامل هستند و مجرمین بزرگ شامل شان نیستند، زیرا آنان همه در مرکز نگهداری می شوند.»

به گفته او، در زمان درگیری به مکان اختصاص یافته زندانیان زن خساراتی وارد نه شده و تمام زندانیان زن نجات داده شده است.

از سوی دیگر، یک منبع معتبر ولایت ننگرهار که نخواست از او نام گرفته شود به آژانس خبری پژواک گفت، که در زمان این درگیری ۷۱ داعشی و ۲۷ طالب زندانی فرار کرده است.

احمدعلی حضرت رئیس شورای ولایتی ولایت ننگرهار نيز می گوید که در زمان درگیری دو صد زندانی لادرک شده و نیروهای امنیتی در این مورد تحقیقات شان را آغاز کرده است.

وى افزود:« ممکن تعداد شان از دو نیم صد تن زیات باشد که در این میان طالب، داعش و مجرمین جنایی نیز شامل هستند.»

گفته می شود که بیشتر این زندانيان از طرف شمال به سوراخ کردن یک دیوار مارکیت بیرون شده اند.

یک تن از نگهبانان این مارکیت بدون ارایه نام به آژانس خبری پژواک گفت که مصروف پیره خود بود که بر او شلیک های راکت صورت گرفت.

از سوی دیگر، شماری باشندگان و دکانداران می گوید که در زمان این درگیری به ایشان خسارات مالی وارد شده، معلوم نیست که این کار از طرف کی صورت گرفته و پول های شان نيز دزدی شده است.

عبدلاحد کاموال که در این مارکیت دکان مرغ فروشی دارد می گوید، که دو دکان این مارکیت از طرف عقب سوراخ شده که زندانیان از این راه فرار کرده و به دکان های زیادی دیگر نيز خسارات وارد شده است.

وی افزود، که از یک دکان هشت صد هزار افغانی سرقت شده و از دکان های دیگر نيز ادویه و سایل گم شده و دکان های زیادی دیگر تخریب شده است.

خانواده های چهار اطرف محبس خسارات مالی بیشتر ندارد اما می گوید که از آغاز درگیری تا صبح دیروز اطفال و خانم های شان در وضعیت بدی قرار داشتند و صبح دیروز به یک مکان امن انتقال شدند.

 مسوولیت این حمله را گروه داعش به عهده گرفته بود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement