خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

معاش وامتیازات ۱۹۷ تن از مقام هاى بلند رتبه دولتی، از ۱۶ اسد به تعلیق در می آید

معاش وامتیازات ۱۹۷ تن از مقام هاى بلند رتبه دولتی، از ۱۶ اسد به تعلیق در می آید

Aug 04, 2020 - 18:54

کابل (پژواک، ١٤ اسد ٩٩) : اداره ثبت وبررسی دارایی ها، معاش وامتیازات ۱۹۷ تن از مقام ها وکارمندان بلند رتبه دولتی را که دارایی های شان را تاهنوز ثبت نکرده اند، به حالت تعلیق در آورد.

عبدالودود بشریار، رییس این اداره که امروز ١٤ اسد دریک کنفرانس خبری مشترک با سکرتریت ویژه مبارزه با فساد اداری، در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت- اداره ارتباطات عامه واستراتیژیک ریاست جمهوری صحبت می کرد، افزود، معاش وامتیازات ۱۷۲ عضو ولسی جرگه، ۱۲ عضو مشرانو جرگه، دو تن از وزراء، چهار والی و شش معین که دارایی شان را ثبت نکرده اند، براساس فیصله کابینه وختم مهلت سه هفته ای، به حالت تعلیق در می آید.

به گفته بشریار، روند تعلیق معاش وامتیازات این مقام ها اعتبار از ۱۶اسد، به اجرا در خواهد آمد.

در همین حال احمد جواد دادبان، که به نمایندگی از سکرتریت ویژه مبارزه با فساد اداری صحبت می کرد، با خوشبینی از پیشرفت ها در روند ثبت دارایی های کارمندان بلند رتبه واجد شرایط به ویژه در دوسال اخیر گفت، اکثریت مقام ها وکارمندان بلند رتبه دولتی دارایی های شان را ثبت کرده اند.

او گفت مقرره ثبت، اشاعه وبررسی دارایی های مقام ها وکارمندان بلند رتبه دولتی ترتیب شده است که با تصویب آن روند ثبت وبررسی دارایی ها بیشتر از این بهبود خواهد یافت.

بشریار افزود که تعهد این اداره برای نهادینه شدن حکومتداری خوب و مبارزه علیه فساد اداری جدی می‌باشد و مطابق قانون ثبت و بررسی دارایی‌ها، دارایی همه مقامات دولت را به ثبت رسانده و در دسترس مردم قرار می‌دهد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement