خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۸ تن به ویروس کرونا مصاب و ۴ تن جان باخته اند

در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۸ تن به ویروس کرونا مصاب و ۴ تن جان باخته اند

Aug 06, 2020 - 13:27

کابل (پژواک، ۱۶ اسد ۹۹): وزارت صحت عامه از ثبت ١٠٨ واقعۀ جدید بیماری کرونا در یک شبانه روز گذشته خبر داده می گوید که تعداد مجموعی مبتلايان به اين ويروس تاکنون در افغانستان به ۳۶۹۳۷ تن افزایش یافته است.

به اساس معلومات اين وزارت، در ۲۴ ساعت گذشته، ۷۵۳ نمونۀ مشکوک ويروس کرونا در لابراتوارهای کشور مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان ۱۰۸ واقعۀ آن مثبت تشخیص شده است.

منبع مى افزايد، با ثبت این آمار، تعداد مبتلایان به این ویروس در افغانستان تا اکنون به ۳۶۹۳۷ تن افزایش یافته است.

در خبرنامه اى اين وزارت که امروز پنج شنبه ( ١٦ اسد) به دسترس آژانس خبرى پژواک قرار گرفته، آمده است که از جمله ارقام جديد ثبت شده، ۳۹ تن در کابل، ۲۸ در هرات، ۱۸ در غزنی، ۱۰ در کندهار، ۳ در بادغیس، ۳ در لوگر، ۲ در بامیان، ۲ در نیمروز، ۱ در ننگرهار، ۱ در هلمند و ۱ تن در کنر، به ویروس کرونا مصاب شده اند.

بر اساس خبرنامه، در یک شبانه روز گذشته، ۹۸ فرد مبتلا به ویروس کرونا دوباره صحت یاب شده اند که شمار مجموعی بهبود یافته گان به ۲۵۸۴۰ نفر رسیده است.

به همين گونه این وزارت از ثبت ۴ واقعۀ فوتى به اثر ابتلا به (کوید-۱۹) در یک شبانه روز گذشته نيز خبر داده، می گوید که شمار مجموعی جان باخته گان از اثر این بیماری تاکنون در افغانستان به ۱۲۹۸ تن رسیده است.

وزارت صحت عامه از مردم  اکيدا خواسته است تا برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا دستورات صحی را جداَ رعایت کنند.

همچنان روز گذشته، سرپرست وزارت صحت عامه در یک نشست خبری در کابل گفت که یافته های جدید این وزارت نشان می دهد که ۱۰ میلیون نفر در افغانستان به ویروس کرونا مصاب شده اند.

وی، در ادامۀ صحبت هايش، از احتمال شیوع موج دوم این ویروس در افغانستان هشدار داده و بار دیگر از شهروندان خواست که به توصیه های صحی این وزارت توجه جدی بکنند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement