خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

١٢ میلیون تن در جهان پس از ابتلا به ویروس کرونا دوباره صحت ياب شده اند

١٢ میلیون تن در جهان پس از ابتلا به ویروس کرونا دوباره صحت ياب شده اند

Aug 06, 2020 - 11:52

کابل (پژواک، ١٦ اسد ۹۹): به اساس گزارش ها، حدود ١٢ میلیون بیماران ویروس کرونا در جهان دوباره صحت یاب شده  و٧٠٠ هزار تن جان باخته اند.

ویروس کرونا حدود هفت ماه قبل نخست در شهر اوهان چین پیدا شد که اکنون به بیش از ٢١٠ کشور و مناطق جهان رسیده است.

در ماه های نخست بیشتر از همه چینایی ها به این بیماری مبتلا و جان باختند، اکنون این ویروس در آن کشور مهار و اما در کشورهای امریکايى و یک تعداد آسیایی با سرعت در حال گسترش می باشد.

به اساس معلومات پوهنتون جان هاپکنز امریکا که پیرامون ویروس کرونا معلومات و ارقام را به نشر می رساند تا امروز در تمام جهان تعداد بیماران ویروس کرونا یا کوید- ۱۹ به ١٨ ميليون و ٩٠٠ هزار تن رسیده است.

این منبع افزوده است که تا امروز از اثر ویروس کرونا در همه جهان ٧٠٠ هزار تن جان باخته اند که بیشتر آن در کشورهای اروپایی و امریکا می باشند.

منبع گفته است که به صورت جمعی بیش از ١٢ میلیون در جهان پس ازابتلا به این ویروس دوباره صحت ياب شده و به زندگی عادی خود برگشته اند.

امریکا بیشتر از همه از ویروس کرونا متضرر شده است، درین کشور تعداد بیماران کرونا به چهار میلیون و ٩٠٠ هزار تن رسیده است وحدود ١٦١ هزار تن جان باخته اند.

بعد از امریکا، برازیل و هندوستان از کرونا زیاد متضرر شده اند، در برازیل بیش از دومیلیون  ٨٠٠ هزار تن و درهندوستان  بیش از یک میلیون و ٩٠٠هزار تن مبتلا شده اند، اما در برازیل ٩٨ هزار تن و در هندوستان ٤٠ هزار تن جان های خود را از دست داده اند.

روسیه، هسپانیه، بریتانیا، ایتالیا، فرانسه، جرمنی، پیرو، ایران و ترکیه کشورهايی هستند که  به دليل شيوع ويروس کرونا زیاد متضرر شده اند.

در افغانستان تا اکنون بیش از ۳۶ هزار تن مبتلا، ١٢٩٨ تن جان باخته و حدود ٢٦ هزار تن دوباره صحت ياب شده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement