خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

دريک شبانه روز ٥٤ واقعۀ جديد ویروس کرونا ثبت گرديد

دريک شبانه روز ٥٤ واقعۀ جديد ویروس کرونا ثبت گرديد

Aug 08, 2020 - 15:20

کابل (پژواک، ١٨ اسد ۹۹): وزارت صحت عامه از ثبت ٥٤ واقعۀ جدید بیماری کرونا در یک شبانه روز گذشته خبر داده می گوید که تعداد مجموعی مبتلايان به اين ويروس تاکنون در افغانستان به ٣٧٠٦٩ تن افزایش یافته است.

به اساس معلومات اين وزارت، در ۲۴ ساعت گذشته، ١٤٩٧ نمونۀ مشکوک ويروس کرونا در لابراتوارهای کشور مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان ٥٤ واقعۀ آن مثبت تشخیص شده است.

منبع مى افزايد، با ثبت این آمار، تعداد مبتلایان به این ویروس در افغانستان تا اکنون به ٣٧٠٦٩ تن افزایش یافته است.

در خبرنامه اى اين وزارت که امروز شنبه ( ١٨ اسد) به دسترس آژانس خبرى پژواک قرار گرفته، آمده است که از جمله ارقام جديد ثبت شده، ٢٨ تن در هرات، ١٤ در کابل، پنج در بادغيس، چهار در بلخ و يک-يک هم در ولايات پکتيا، ننگرهار و لغمان  به ویروس کرونا مصاب شده اند.

بر اساس خبرنامه، در یک شبانه روز گذشته، ٥٧ فرد مبتلا به ویروس کرونا دوباره صحت یاب شده اند که شمار مجموعی بهبود یافته گان به ٢٥٩٦٠ نفر رسیده است.

به همين گونه این وزارت از ثبت پنج واقعۀ فوتى به اثر ابتلا به (کوید-۱۹) در یک شبانه روز گذشته نيز خبر داده، می گوید که شمار مجموعی جان باخته گان از اثر این بیماری تاکنون در افغانستان به ١٣١٢ تن رسیده است.

وزارت صحت عامه از مردم خواسته است تا برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا دستورات صحی را جداَ رعایت کنند.

همچنان هفته گذشته، سرپرست وزارت صحت عامه در یک نشست خبری در کابل گفت که یافته های جدید این وزارت نشان می دهد که ۱۰ میلیون نفر در افغانستان به ویروس کرونا مصاب شده اند.

وزارت صحت عامه، از احتمال شیوع موج دوم این ویروس در افغانستان هشدار داده و بار دیگر از شهروندان خواسته است که به توصیه های صحی این وزارت توجه جدی کنند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement