خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در هرات ٢١٩ فرد به اتهام جرایم گوناگون بازداشت شده اند

در هرات ٢١٩ فرد به اتهام جرایم گوناگون بازداشت شده اند

Aug 08, 2020 - 14:52

 شهر هرات (پژواک، ١٨ اسد ٩٩): ریاست امنیت ملی هرات از بازداشت ۲۱۹فرد به اتهام جرایم گوناگون در مدت پنج ماه گذشته خبر میدهد.

غلام داوود هاشمی معاون والی هرات که امروز دست آوردهای پنج ماهه ریاست امنیت ملی را به رسانه ها همگانی می‌کرد، گفت که از مجموع ٢١٩ فرد بازداشت شده، ٦٤ تن در پیوند به رویدادهای تروریستی، ٢٩ فرد به اتهام اختطاف، ٤٩ فرد به اتهام جرایم سنگین، ٤٣ فرد درپیوند به جرایم اقتصادی و ٣٤ تن دیگر نیز به اتهام دزدی های مسلحانه بازداشت شده اند.

وی بیان داشت که این شمار افراد در ١٥٠ عملیات نیروهای امنیت ملی از بخش های گوناگون ولایت هرات بازداشت شده اند.

وی افزود، از نزد افراد بازداشت شده ٥٠ میل کلاشینکوف، ٣٩ میل اسلحۀ کمری، ٢٠ میل اسلحۀ گوناگون،  ٤٤ کیلوگرام مواد انفجاری، ٢٤ قبضه بمب دستی، ٧٥حلقه ماین کنارجادۀ، ٨٩ فیر مرمی ثقیله، ١٠ عراده موتر بدون اسناد و برخی تجهیزات دیگر بدست آمده است.

معاون والی هرات می گوید که پرونده های افراد بازداشت شده به ارگانهای عدلی و قضایی سپرده شده است.

به گفتۀ هاشمی، دستگیری ٢١٩ فرد، تاثیری بر بهبود وضعیت امنیتی این ولایت به وجود آمده است.

این درحالیست که شهروندان هرات همچنان از دزدی های مسلحانه و اختطاف ها به شدت ابراز نگرانی کرده و از نهادهای امنیتی این ولایت انتقاد می کنند.

سید فخرالدین یک تن زا باشندگان هرات به پژواک گفت: "متاسفانه با وجودیکه مسوولین امنیتی از بازداشت سارقین و یا تروریست ها خبر میدهند، هنوز هم دزدی ها و انفجارها در شهر هرات جریان دارد و به روز روشن دزدان موترسایکل مردم را می گیرند و او را با فیر مرمی زخمی می کنند."

سروش یک تن دیگر از باشندگان هرات نیز در این رابطه به پژواک گفت: "نمیدانم مشکل در کجا است هر روز مسوولین می گویند که سارقین را بازداشت کردیم اگر شما بازداشت کردین، این کسانیکه به روز روش موترسایکل مردم را میگیرند و او را زخمی می کنند، از کجا می آیند."

شهروندان هرات به این باور اند که بیشتر افرادیکه از سوی نیروهای امنیتی بازداشت می گردند، دو باره با پرداخت رشوه به نهادهای عدلی و قضایی آزاد میشوند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement