خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزارت صحت : دريک شبانه روز گذشته در٢٥ ولايت کشورهيچ واقعۀ جديد کرونا ثبت نشده است

وزارت صحت : دريک شبانه روز گذشته در٢٥ ولايت کشورهيچ واقعۀ جديد کرونا ثبت نشده است

Aug 09, 2020 - 15:01

کابل(پژواک،۱۹ اسد۹۹):وزارت صحت عامه از ثبت ۳۷ واقعۀ جدید بیماری کرونا در یک شبانه روز گذشته در ٩ ولايت کشور خبر داده می گوید که در٢٥ولايت کشور هيچ واقعۀ جديد کرونا ثبت نشده است  

به اساس معلومات وزارت صحت عامه ، در ۲۴ ساعت گذشته، ١٧٨٩ نمونۀ مشکوک ويروس کرونا در لابراتوارهای کشور مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان ۳۷ واقعۀ آن مثبت تشخیص شده است.

منبع مى افزايد، با ثبت این آمار، تعداد مبتلایان به این ویروس در افغانستان تا اکنون به ۳۷۱۰۶ تن افزایش یافته است.

در خبرنامه اى اين وزارت که امروز ( ۱۹ اسد) به دسترس آژانس خبرى پژواک قرار گرفته، آمده است که از جمله ارقام جديد ثبت شده، ۱۴ تن در کابل، شش- شش تن در کندهار و تخار، سه- سه  تن در ننگرهار وکندز، دو تن در هلمند  ویک – یک تن در ولایات بدخشان، لوگر و میدان وردک به ویروس کرونا مصاب شده اند.

بر اساس خبرنامه، در یک شبانه روز گذشته، ۸۷ فرد مبتلا به ویروس کرونا دوباره صحت یاب شده اند که شمار مجموعی بهبود یافته گان به ۲۶۰۴۷ نفر رسیده است.

به همين گونه این وزارت از ثبت ٩ واقعۀ فوتى به اثر ابتلا به (کوید-۱۹) در یک شبانه روز گذشته نيز خبر داده، می گوید که شمار مجموعی جان باخته گان از اثر این بیماری تاکنون در افغانستان به ۱۳۲۱ تن رسیده است.

وزارت صحت عامه از مردم خواسته است تا برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا دستورات صحی را جداَ رعایت کنند.

همچنان سه روز قبل سرپرست وزارت صحت عامه در یک نشست خبری در کابل گفته بود که یافته های جدید این وزارت نشان می دهد که ۱۰ میلیون نفر در افغانستان به ویروس کرونا مصاب شده اند.

وی، در ادامۀ صحبت هايش، از احتمال شیوع موج دوم این ویروس در افغانستان هشدار داده و بار دیگر از شهروندان خواست که به توصیه های صحی این وزارت توجه جدی بکنند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement