خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزیر دفاع امریکا: تعداد سربازان خود را در افغانستان تا به پنج هزار کاهش میدهیم

وزیر دفاع امریکا: تعداد سربازان خود را در افغانستان تا به پنج هزار کاهش میدهیم

Aug 09, 2020 - 14:00

کابل (پژواک، ۱۹ اسد ۹۹): مارک اسپیر وزیر دفاع امریکا گفته است که کشور شان تا اواخر ماه نومبر آینده تعداد سربازان خود را در افغانستان تا به پنج هزار کاهش خواهند داد.

موصوف این اظهارات را در مصاحبۀ ویژه با تلویزیون فاکس نیوز کرده و گفته است: "میخواهیم تا آخر ماه نومبر تعداد عساکر خود را در افغانستان تا به ۵۰۰۰ کاهش دهیم."

وی افزوده است، وزارت دفاع امریکا قصد دارد که اعضای کانگرس را از این پلان اطلاع دهد و خود را مطمئن سازد که "ایالات متحدۀ امریکا هدف هشدارهای تروریستان در آینده از افغانستان نمیشوند.

دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا نیز هفته قبل گفته که تا انتخابات امریکا، سه نومبر، تعداد نظامیان خود را در افغانستان به پنج یا ۴ هزار کاهش خواهند داد.

دو ماه پیش رسانه های امریکایی گفته است، ادارۀ ترمپ پلانی را نهایی می کند که از روی آن تعداد ۸۶۰۰ سربازان خود را به حدود ۴۵۰۰ کاهش خواهند داد.

اگر امریکا نیروهای دیگر خود را از افغانستان خارج میکند، این کمترین رقم سربازان امریکا بعد از سال ۲۰۰۱ میلادی در افغانستان خواهد بود.

در مرحلۀ اول امریکا تعداد سربازان خود را در افغانستان از ۱۲۵۰۰ به ۸۶۰۰ تن کاهش داده است.

مارک اسپیر این اظهارات را در حالی کرده است که در افغانستان حملات طالبان در برابر حکومت افغان افزایش یافته است.

امریکا در ماه گذشتۀ فبروری با طالبان در قطر یک توافقنامۀ را به امضاء رساند، که از روی آن نیروهای امریکایی از افغانستان خارج می شوند و حکومت افغانستان ۵۰۰۰ زندانیان طالب را رهای می کند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement