خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ریاست عدلیه هرات: پولیس در راستای جلب متهمان همکارى لازم ندارد

ریاست عدلیه هرات: پولیس در راستای جلب متهمان همکارى لازم ندارد

Aug 10, 2020 - 16:17

هرات(پژواک، ٢٠ اسد ٩٩): ریاست عدلیه هرات مى گويد که پولیس آن ولايت در راستای جلب متهمان و جلوگيرى ازغصب زمین های دولتی همکارى لازم ندارد و بايد براى رفع اين مشکلات قطعۀ خاص پولیس ايجاد گردد.

غلام محمد رحمانی رییس عدلیه هرات امروزدرنشست خبری گفت، درحالی که جلب متهمان از وظایف اصلی پولیس است؛ اما پولیس دراین راستا همکاری لازم را نمی کند.

به گفتۀ وى، افزون بر این، محافظت از اراضی دولتی نیز یکی دیگر از مکلفیت های پولیس است که متاسفانه دراین راستا نیز کوتاهی صورت می گیرد.

موصوف از حکومت خواست تا برای مبارزه بهتر دربرابر غاصبین زمین و جلب به موقع متهمان، قطعۀ خاص پولیس در هرات ایجاد شود.

 از سوی دیگر رییس عدلیه هرات بیان داشت که از آغاز سال روان خورشیدی تاکنون سه هزار جریب زمین دولتی از چنگ غاصبین زمین پس گرفته شده است.

به گفتۀ موصوف در حال حاضر١٥٠ هزار جریب زمین نیز دربخش های گوناگون تحت بررسی ادارات عدلی و قضایی قرار دارد و نتایج این بررسی ها، بعداً معلوم خواهد شد.

او همچنان افزود که امسال ١٧٥ پرونده مربوط به غصب زمین بررسی و رسیدگی شده است وشماری از افراد نیز درپیوند به غصب زمین بازداشت شده اند.

در عين حال عبدالاحد ولی زاده سخنگوی پولیس هرات به پژواک گفت، هر مورد جرمی که از سوی ریاست عدلیه به پولیس راجع شده است، به موقع رسیدگی صورت گرفته است.

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات نیز در مورد ایجاد قطعۀ خاص پولیس برای مبارزه با غاصبان زمین می گوید که مشکل جلب متهمان زمین یک چالش جدى است.

به گفتۀ موصوف،  از وزارت امور داخله تقاضا خواهند کرد تا براى جلب متهمين قطعه خاص در اين ولايت ايجاد گردد.

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement