خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سفارت امریکا: ما جمهوریت اسلامی افغانستان را حمایت می کنیم

سفارت امریکا: ما جمهوریت اسلامی افغانستان را حمایت می کنیم

Aug 10, 2020 - 15:10

کابل (پژواک، ۲۰ زمري ۹۹): سفارت امریکا در کابل می گوید که مذاکرات بین الافغانی باید به رهبری و مالکیت افغانها آنجام شود.

این اظهارات شارژدافیر سفارت امریکا و روس ویلسون سفیر سرپرست بتاریخ ۲۰ اسد در یک پیامی ویدیویی آمده است و در صفحۀ تویتر سفارت به نشر رسیده است.

این درحالی است که قرار است هفتۀ آینده بین دولت افغانستان و طالبان مذاکرات بین الافغانی در قطر آغاز شود.

ویلسون از پیشرفت های اخیر در رابطه به صلح استقبال کرده و گفته است که امریکا می خواهد که گفتگوهای بین الافغانی باید به مالکیت و رهبری افغانها آنجام شود.

موصوف از افغانهای عام نیز خواسته است که در شبکه های اجتماعی و وسایل دیگر از پروسۀ صلح حمایت کنند و دیدگاه های خود را شریک کنند.

ویلسون می گوید، امریکا بطور روشن به تیم مذاکراتی افغانستان و طرف های درگیر گفته است که در گفتگوهای صلح باید دست آوردهای سال های گذشته نگهداری شود، به حاکمیت ملی افغانستان و حقوق تمام افغانها احترام شوند.

این دیپلومات امریکایی افزوده است که آنها حمایت کنندۀ جمهوریت اسلامی افغانستان اند، با این کشور به همکاری های خود ادمه می دهند و در بخش صلح، امریکا یکجا با حکومت افغانستان استاده است.

به گفته وی، امریکا دو نتیجۀ مذاکرات بین الافغانی را حمایت می کند، نخست از یک افغانستان صلح آمیز، مستقل، متحد و دیموکرات و دیگر اینکه دست آوردهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ۱۹ ساله نگهداری شود.

وی علاوه کرده است: ((ما پس از این هر روز معلومات دست آوردهای ۱۹ سال گذشته را شریک می کنیم و در ۱۹ سال گذشته کدام همکاری های که که امریکا کرده است، آنرا به نشر خواهد سپردیم.))

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement