خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

۵۶ واقعۀ مثبت کرونا در ۲۴ساعت گذشته ثبت گرديد و۷ تن جان باخته اند

۵۶ واقعۀ مثبت کرونا در ۲۴ساعت گذشته ثبت گرديد و۷ تن جان باخته اند

Aug 10, 2020 - 10:52

کابل (پژواک، ۲۰ اسد ۹۹): وزارت صحت عامه از ثبت ۵۶ واقعۀ جدید بیماری کرونا در یک شبانه روز گذشته خبر داده می گوید که تعداد مجموعی مبتلايان به اين ويروس تاکنون در افغانستان به ۳۷۱۶۲ تن افزایش یافته است.

به اساس معلومات اين وزارت، در ۲۴ ساعت گذشته، ۳۳۲ نمونۀ مشکوک ويروس کرونا در لابراتوارهای کشور مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان ۵۶ واقعۀ آن مثبت تشخیص شده است.

منبع مى افزايد، با ثبت این آمار، تعداد مبتلایان به این ویروس در افغانستان تا اکنون به ۳۷۱۶۲ تن افزایش یافته است.

در خبرنامه اى اين وزارت که امروز دوشنبه ( ٢٠ اسد) به دسترس آژانس خبرى پژواک قرار گرفته، آمده است که از جمله ارقام جديد ثبت شده، ۱۸ تن در هرات، ۱۱ درغور، ۹ در بلخ، ۷ در کابل، ۳ درننگرهار، ۳ در نیمروز، ۲ در کندهار و یک – یک در بادغیس، لوگر و پروان به ویروس کرونا مصاب شده اند.

بر اساس خبرنامه، در یک شبانه روز گذشته، ۱۸۱ فرد مبتلا به ویروس کرونا دوباره صحت یاب شده اند که شمار مجموعی بهبود یافته گان به ۲۶۲۲۸ نفر رسیده است.

به همين گونه این وزارت از ثبت ۷ واقعۀ فوتى به اثر ابتلا به (کوید-۱۹) در یک شبانه روز گذشته نيز خبر داده، می گوید که شمار مجموعی جان باخته گان از اثر این بیماری تاکنون در افغانستان به ۱۳۲۸ تن رسیده است.

وزارت صحت عامه از مردم خواسته است تا برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا دستورات صحی را جداَ رعایت کنند.

همچنان اخیراً، سرپرست وزارت صحت عامه در یک نشست خبری در کابل گفت که یافته های جدید این وزارت نشان می دهد که ۱۰ میلیون نفر در افغانستان به ویروس کرونا مصاب شده اند.

وی، در ادامۀ صحبت هايش، از احتمال شیوع موج دوم این ویروس در افغانستان هشدار داده و بار دیگر از شهروندان خواست که به توصیه های صحی این وزارت توجه جدی بکنند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement