خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رئیس جمهور با هیات مذاکره کنندۀ دولت افغانستان، دیدار کرد

رئیس جمهور با هیات مذاکره کنندۀ دولت افغانستان، دیدار کرد

Aug 11, 2020 - 18:47

کابل (پژواک ،٢١ اسد ٩٩: رئیس جمهورغنی مى گويد که پس از امضاى فرمان عفو ۴۰۰ زندانی طالبان ، توقع مردم این است که هیچ مانع و بهانه ای برای آغاز مذاکرات بين الافغانى باقى نمانده  وباید به زود ترین فرصت مذاکرات آغاز گردد.

درخبرنامه اى ارگ رياست جمهورى که به آژانس خبرى پژواک رسيده ،گفته شده است که  محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز با هیات مذاکره کننده دولت جمهوری اسلامی افغانستان، در قصر چهارچنار ارگ دیدار نمود.

به نقل ا زخبرنامه ،ابتدا محمد معصوم ستانکزی رئیس هیات مذاکره کننده دولت جمهوری اسلامی افغانستان و شماری دیگری از اعضای این هیات، در مورد آغاز مذاکرات صلح با گروه طالبان و پروسه صلح صحبت کردند.

ستانکزی در خصوص فعالیت های هیات متذکره، آمادگی ها و بحث های که با همدیگر داشتند، معلومات داده، گفت که با توجه به خواست های لویه جرگه مشورتی صلح، منحیث یک تیم واحد زیر چتر جمهوری اسلامی افغانستان در مذاکرات، خواست های مردم را در نظر می گیرند.

بعداً رئیس جمهور غنی صبحت کرده، گفت: ( همه قوت سیاسی ما را در لویه جرگه صلح مشاهده کردند و جهان با یک دیدگاه و قوت، حامی شما بوده و این برای شما سرمایه بزرگ می باشد.)

 وی افزود که لویه جرگه مشورتی صلح، برای دولت جمهوری اسلامی افغانستان خط مشی صلح را تعیین کرد و ما به تحقق آن متعهد هستیم.

رئیس جمهور تصریح کرد : ( ما به صلح متعهد هستیم و هدف این است که جنگ به گونه اساسی به پایان برسد .)

 وی افزود که هیات مذاکره کننده دولت جمهوری اسلامی افغانستان با گروه طالبان در مورد صلح پایدار و باعزت که خواست مردم افغانستان است، مذاکره می کند.

در اخیر این دیدار رئیس جمهور غنی گفت ، پس از آن که فرمان عفو ۴۰۰ زندانی طالبان به امضا رسید، توقع مردم این است که دیگر برای آغاز مذاکرات گروه طالبان با دولت جمهوری اسلامی افغانستان هیچ مانع و بهانه ای وجود نداشته باشد و مذاکرات باید به زود ترین فرصت آغاز گردد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement