خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مادرى در فارياب چهار فرزند به دنيا آورد

مادرى در فارياب چهار فرزند به دنيا آورد

Aug 11, 2020 - 18:42

ميمنه(پژواک،٢١اسد٩٩): مادرى در فارياب پس از پنج سال بى اولادى چهار کودک را به دنيا آورد ، اما نگران پرورش آنان مى­باشد؛ زيرا وضعيت اقتصادى خانواده اش خوب نيست وازحکومت خواستار کمک شد.  

 فوزيه ٢٥ سال باشندۀ ولسوالى المار ولايت فارياب، که ديشب سه دختر ويک پسر رابه دنيا آورده است به آژانس خبرى پژواک، گفت:« پنج سال از عروسى ام تير ميشه و از بى اولادى زياد رنج مى بردم اما شکر خداوند که امروز صاحب سه دختر ويک بچه شدم، جاى خوشى است.»

اما وى مى گويد که به دليل وضعيت اقتصادى خراب که داشتند، شوهرش سال پار به ايران رفت و اکنون در آنجا به سر مى برد.

فوزيه افزود:«از يک طرف خوشحال استم که صاحب چهار فرزند شدم از طرف ديگه تشويش پرورش شان را دارم، زندگى ما خوب نيست، اقتصاد ما خراب است.»

او از افراد خيرو حکومت مى خواهد که در قسمت پرورش کودکانش او را حمايت مالى کنند در غير آن ممکن به مشکلات زيادى مواجه شود.

درهمين حال نعمت الله پدر شوهر فوزيه (خسرش) نيز از مشکلات مالى سخن ميزند و خواستار حمايت مالى از سوى افراد خير و حکومت مى باشد.

وى افزود : « بسيار جاى خوشى و  خوشحالى است که پسرم صاحب چهار فرزند شد اما مصرف چهار کودک براى يک خانواده فقير مشکل است، پدرشان ايران است و خودم يک دهقان کار هستم .»

موصوف نیز از حکومت خواست که به خاطر تربیه کودکان پسرش او را حمايت مال کند.

داکتر سلیمان فیاض رئیس شفاخانه ولايتى میمنه به پژواک گفت که، شب گذشته یک خانم در نتیجه عملیه جراحی بطنی(caesarean section) چهار کودک به شمول یک پسر و سه دختر را به دنیا آورد.

موصوف مى گويد که  وضعیت صحی و جسمانی کودکان و مادرش قناعت بخش مى باشد.

اما افزود که خانواده کودکان اقتصاد خوب ندارد باید حکومت و افراد خیرخواه که توان مالی دارند کمک کند تا این کودکان به گونه درست مراقبت پرورش یابند.

 داکتر نقیب الله فایق والی فاریاب به پژواک گفت که، از این موضوع خبر نبود حالا که اطلاع یافت به عیادت این خانم و کودکانش به شفاخانه می رود از امکاناتی که ولایت دارد برایش پول نقد و مواد غذایی کمک نموده از صحت عامه میخواهد در قسمت تداوی کودکان و مادر شان همیشه همکار باشند.

وی گفت که، گرچه کدام کود مشخص در این خصوص وجود ندارد به کسانی که چندین طفل به دنیا بیاورد کمک شود، اما او میتواند از وجه سردستی ولایت و از طریق برخی نهاد ها برای این خانواده که نیازمند است کمک صورت گیرد

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement