خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

۱۰۷ واقعۀ مثبت کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ثبت گرديد و ۱۶ تن جان باخته اند

۱۰۷ واقعۀ مثبت کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ثبت گرديد و ۱۶ تن جان باخته اند

Aug 11, 2020 - 14:00

کابل (پژواک، ۲۱ اسد ۹۹): وزارت صحت عامه از ثبت ۱۰۷ واقعۀ جدید بیماری کرونا در یک شبانه روز گذشته خبر داده می گوید که تعداد واقعات ثبت شده به اين ويروس تاکنون در افغانستان به ۳۷۲۶۹ تن افزایش یافته است.

به اساس معلومات اين وزارت، در ۲۴ ساعت گذشته، ۵۷۸ نمونۀ مشکوک ويروس کرونا در لابراتوارهای کشور مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان ۱۰۷ واقعۀ آن مثبت تشخیص شده است.

منبع مى افزايد، با ثبت این آمار، تعداد مبتلایان به این ویروس در افغانستان تا اکنون به ۳۷۲۶۹ تن افزایش یافته است.

در خبرنامه اى اين وزارت که امروز سه شنبه ( ۲۱ اسد) به دسترس آژانس خبرى پژواک قرار گرفته، آمده است که از جمله ارقام جديد ثبت شده، ۳۱ تن در هرات، ۱۶ در فاریاب، ۱۶ در کندهار، ۱۰ در بامیان، ۹ در دایکندی، ۶ در فراه، ۵ در تخار، ۴ در بادغیس، ۳ در کندز، ۲ در ارزگان و یک – یک تن در ولایت های ننگرهار، بغلان، بدخشان، هلمند و کنر به ویروس کرونا مصاب شده اند.

به همين گونه در خبرنامه خاطرنشان گرديده که در لابراتوارهای کابل ۴۵ نمونۀ مشکوک ويروس کرونا مورد آزمایش قرار گرفته است که از این جمع هیچ واقعه مثبت تشخیص نشده است.

بر اساس خبرنامه، در یک شبانه روز گذشته، ۱۸۷ فرد مبتلا به ویروس کرونا دوباره صحت یاب شده اند که شمار مجموعی بهبود یافته گان به ۲۶۴۱۵ نفر رسیده است.

ازسوى هم این وزارت از ثبت ۱۶ واقعۀ فوتى به اثر ابتلا به (کوید-۱۹) در یک شبانه روز گذشته نيز خبر داده، می گوید که شمار مجموعی جان باخته گان از اثر این بیماری تاکنون در افغانستان به ۱۳۴۴ تن رسیده است.

وزارت صحت عامه از مردم خواسته است تا برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا دستورات صحی را جداَ رعایت کنند.

همچنان اخیراً، سرپرست وزارت صحت عامه گفته است که یافته های جدید این وزارت نشان می دهد که ۱۰ میلیون نفر در افغانستان به ویروس کرونا مصاب شده اند.

وی ، از احتمال شیوع موج دوم این ویروس در افغانستان هشدار داده و از شهروندان خواسته است که به توصیه های صحی این وزارت توجه جدی بکنند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement