خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

٧٦ واقعۀ مثبت کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ثبت و ده تن جان باخته اند

٧٦ واقعۀ مثبت کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ثبت و ده تن جان باخته اند

Aug 12, 2020 - 12:49

کابل (پژواک، ٢٢ اسد ۹۹): وزارت صحت عامه از ثبت ٧٦ واقعۀ جدید بیماری کرونا در یک شبانه روز گذشته خبر داده می گوید که تعداد مجموعی مبتلايان به اين ويروس تاکنون در افغانستان به ٣٧٣٤٥ تن افزایش یافته است.

به اساس معلومات اين وزارت، در ۲۴ ساعت گذشته، ٤١٨ نمونۀ مشکوک ويروس کرونا در لابراتوارهای کشور مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان ٧٦ واقعۀ آن مثبت تشخیص شده است.

منبع مى افزايد، با ثبت این آمار، تعداد مبتلایان به این ویروس در افغانستان تا اکنون به ٣٧٣٤٥ تن افزایش یافته است.

در خبرنامه اى اين وزارت که امروز چهار شنبه ( ٢٢ اسد) به دسترس آژانس خبرى پژواک قرار گرفته، آمده است که از جمله ارقام جديد ثبت شده، ٢٦ تن در هرات، ١٥ در بلخ، ١٥ در کندهار، چهار در تخار، سه-سه در ولايات کابل، نيمروز، دايکندى و لغمان و دو- دو در ننگرهار و بدخشان به ویروس کرونا مصاب شده اند.

بر اساس خبرنامه، در یک شبانه روز گذشته، ٢٧٩ فرد مبتلا به ویروس کرونا دوباره صحت یاب شده اند که شمار مجموعی بهبود یافته گان به ٢٦٦٩٤ نفر رسیده است.

به همين گونه این وزارت از ثبت ده واقعۀ فوتى به اثر ابتلا به (کوید-۱۹) در یک شبانه روز گذشته نيز خبر داده، می گوید که شمار مجموعی جان باخته گان از اثر این بیماری تاکنون در افغانستان به ١٣٥٤ تن رسیده است.

وزارت صحت عامه از مردم خواسته است تا برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا دستورات صحی را جداَ رعایت کنند.

همچنان وزارت صحت هفته گذشته اعلام کرد که یافته های جدید این وزارت نشان می دهد که ۱۰ میلیون نفر در افغانستان به ویروس کرونا مصاب شده اند.

اين وزارت، از احتمال شیوع موج دوم این ویروس در افغانستان هشدار داده و بار دیگر از شهروندان خواسته است که به توصیه های صحی این وزارت توجه جدی بکنند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement