خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزارت صلح: قطر بايد زمنیه حضور رسانه ها را در مذاکرات بين الافغانی فراهم سازد

وزارت صلح: قطر بايد زمنیه حضور رسانه ها را در مذاکرات بين الافغانی فراهم سازد

Aug 13, 2020 - 16:15

کابل (پژواک، ٢٣ اسد ٩٩) : وزارت دولت در امور صلح از حکومت قطر می خواهد تا حضور رسانه ها را در مذاکرات بين الافغانی که در آن کشور برگزار می شود، تسهيل نمايد.

اين مطلب را ناجيه انورى سخنگوى وزارت صلح امروز ٢٣ اسد ابراز نموده گفت که وزارت دولت در امور صلح ليست نمايندگان رسانه را جهت اشتراک در مذاکرات بين الافغانی ترتيب کرده است.

وزارت دولت در امور صلح جهت دسترسى رسانه ها در مذاکرات صلح در هماهنگى آنها ليست نمايندگان شان را بر اشتراک در دور مذاکرات مستقيم در قطر، ترتيب نموده است.

موصوف همچنان گفت که تست ویروس کروناافراد معرفى شده براى صدور ويزه گرفته شده و معلومات رسانه ها را با دولت قطر نیز شريک نموده اما این وزارت تا روز گذشته پاسخ واضح دريافت نکرده است.

خانم انورى مى گويد، دولت جمهورى افغانستان به فعاليت رسانه هاى آزاد، دسترسى به اطلاعات و شفافيت اين روند متعهد است، از اين رو وزارت دولت در امور صلح از طريق مجراى ديپلوماتيک تلاش دارد تا ويزه را اخذ نماید.

وى افزود:" ما اميد واريم که دولت قطر زمينه حضور رسانه ها را در محل مذاکرات تسهيل نمايد. "

اين در حاليست که بعضی از خبرنگاران و رسانه ها، وزارت دولت در امور صلح را در این زمینه با برخورد دوگانه متهم کرده اند.

اما قدرت الله جاويد يک تن از مسئولين مطبوعات مرکز رسانه هاى حکومت مى گويد، در ديدارهاى که مسئولين ارشد رسانه‌ها با هيات گفتگوکننده ای دولت افغانستان داشتته اند، باتوجه به محدوديتی که از جانب حکومت قطر مطرح شده بود، قرار بر اين شد تا مسئولان رسانه‌ها پانزده نماینده برای پوشش گفتگوهای صلح در قطر، با هزينه‌های شخصی رسانه‌ها انتخاب گردد.

موصوف خاطر نشان ساخت که مقام‌ها و نهادهای رسانه‌ای حکومت افغانستان به شمول مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت، هيچ نقشی در گزينش خبرنگاران و رسانه‌ها نداشته است و حکومت تنها در فراهم سازی صدور ويزا به خبرنگاران همکاری داشته و در آينده نيز همکاری خواهند کرد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement