خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

افغانستان در سه ونیم سال ۳۶۴ میلیون دالر را از صندوق پول بدست می آورد

افغانستان در سه ونیم سال ۳۶۴ میلیون دالر را از صندوق پول بدست می آورد

Aug 15, 2020 - 17:28

کابل (پژواک، ۲۵ اسد ۹۹): حکومت افغانستان برمبنای برنامه جدید تمدید تسهیلات اعتباری (ECF)، بعد از اجرای یک سلسله شاخص های ساختاری، می تواند ۳۶۴ میلیون دالر را در سه ونیم سال آینده از صندوق بین المللی پول بدست آورد.

در خبرنامه اى صندوق بین المللی پول ضمن بیان این مطلب آمده است که هدف این برنامه اصلاحات ساختاری در سکتور مالی، چارچوب اقتصاد بزرگ، جمع آوری عواید ملی، اصلاحات گمرکی، شفافیت در مصرف بودجه ملی، سکتور بانکداری، مبارزه علیه فساد، ثابت نگهداشتن نرخ اسعار، تقویت سکتور خصوصی، رشد اقتصادی و کاریابی می باشد.

منبع می نویسد که این برنامه تاثیرات منفی اقتصادی ویروس کرونا را کاهش خواهد داد، اصلاحات در اقتصاد بزرگ را تقویت خواهد کرد و از این طریق از اصلاحات اقتصادی و حکومتداری خوب پشتیبانی می شود.

درادامۀ خبرنامه آمده است که کمک های شامل این برنامه جهت حمایت از اهداف سند دوم چارچوب ملی صلح و انکشاف افغانستان(ANPDF-II) برای سال های ۲۰۲١-  ۲۰۲٥ از جمله رشد فراگیر، کاهش فقر و خودکفایی مهم است.

منبع می افزاید که برنامه یادشده، باعث ایجاد ثبات در اقتصاد بزرگ، حمایت بودجه ملی، جبران کسر بودجه، تمویل برنامه های جدید و تاثیرات منفی ویروس کرونا می گردد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement