" در پنج ماه گذشته ٨٥ واقعۀ تب کنگو در کشور ثبت شده است"

کابل (پژواک،٢٥ اسد ٩٩): با ثبت ٢٠ واقعۀ جديد تب کنگو، تعداد واقعات مثبت اين بيمارى در افغانستان، درحالى درسال روان به ٨٥ مورد مى رسد، که در تمام سال گذشته ٣١٥ همچو واقعه در کشور ثبت شده بود.   

معصومه جعفرى معاون سخنگوى وزارت صحت عامه، به آژانس خبرى پژواک گفت که هرسال در روزهاى عيد قربان واقعات اين بيمارى بيشتر مى شود؛ زيرا مردم قربانى مى کنند و از اين طريق زمينۀ بيشتر براى انتقال اين بيمارى مساعد مى شود.  

به اساس معلومات منبع، امسال از آغاز اولين روز عيد قربان تا کنون، ٢٥ واقعه مثبت اين بيمارى در آن وزارت ثبت شده که با ثبت آن در سال روان، تعداد موارد ثبت شدۀ اين بيمارى در کشور به ٨٥ مورد رسيده است. 

وى، بدون ارايۀ جزييات گفت که بيشتر اين واقعات در کابل و هرات ثبت شده است.

منبع خاطر نشان کرد که از جمله ٨٥ تنى که امسال به اين بيمارى مبتلا شده اند، ٥ تن فوت کرده اند درحالى که در سال گذشته از جمله ٣١٥ مصاب شده، ٤٢ تن فوت کرده بودند.  

قابل ذکر است که فهيم رحيمى هنرمند افغانستان نيز به اثر ابتلا به اين بيمارى در ايام عيد سعيد اضحى هفتۀ گذشته  دريکى از شفاخانه هاى شهر کابل وفات کرد.

به اساس معلومات وزارت صحت عامه، اولين واقعۀ اين بيمارى، در سال ١٣٩٢ در افغانستان ثبت شده است.

پژواک، آمار مبتلايان کنگو در سال ١٣٩٤ را دريافت نکرده؛ اما بر اساس گزارش ها ١٨ واقعه مثبت اين بيمارى، در سال ١٣٩٢، شش واقعه در سال ١٣٩٣، ١١٦ واقعه در سال ١٣٩٥ و ٢٤٤ واقعه در سال ١٣٩٦، ٣٠٠ واقعه در سال ١٣٩٧ و ٣١٥ واقعه در سال ١٣٩٨ در سطح کشور ثبت شده است. 

تب کنگو چى نوع بيمارى است ؟

تب کنگو یا «تب خون ‌ریزی‌ دهنده کریمه کنگو» بیماری ویروسی است که توسط کنه‌ها از حیوانات به انسان انتقال می ‌یابد.

متخصصين صحى مى گويند که سردرد، تب شدید، کمردرد و درد مفاصل و عضلات، دل درد، اسهال، استفراغ، قرمزی چشم و سرخی گونه، خونریزی (مثلا بصورت نقطه‌های ریز مثل سر سوزن یا خونریزی‌های وسیعتر یا خون دماغ) از علايم اين بيمارى مى باشد.

متخصصين صحى، از مردم مى خواهند که هرگاه علایم اين بيمارى را مشاهده می­ کنند، در اسرع وقت به مراکز تداوی این بیماری مراجعه نمایند؛ زيرا هرگاه فرد مصاب، در مراحل ابتدایی تحت تداوى قرار گيرد، امکان تداوی وجود دارد.

چطور وقایه شود؟

وزارت صحت عامه مى گويد که در هنگام ذبح حيوان و هنگام پختن گوشت حتما از دست کش استفاده شود .

معصومه جعفرى معاون سخنگوى اين وزارت گفت در کنار اين که گوشت خوب پخته شود،  از ٢٤ ساعت قبل از پختن در يخچال يا فريزر نگهدارى شود، نيز مکروب هاى آن از بين ميروند.

داکتران می گویند کسانی که حیوانات را نگهداری می کنند، باید از پاک بودن مواشی شان از وجود کنه مطمين شوند. در صورتی که کنه در محل نگهداری حیوانات وجود داشته باشد باید به ریاست زراعت مراجعه کنند تا برای پاکسازی آن اقدام شود. کسانی که مواشی را خریداری می کنند نیز باید از صحتمند بودن مواشی مطمين شوند.

تبصره کنيد