خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شفاخانه سه صد بستر کوید- ۱۹ غوریانی هرات بسته شد

شفاخانه سه صد بستر کوید- ۱۹ غوریانی هرات بسته شد

Aug 15, 2020 - 16:13

شهر هرات (پژواک، ٢٥ اسد ٩٩): مسوولان صحی در هرات از بسته شدن شفاخانه ٣٠٠ بستر کويد- ١٩ غوریانی این ولایت خبر میدهند.

محمد رفیق شیرزی سخنگوی ریاست صحت عامه هرات، علت بسته شدن شفاخانه کويد- ١٩ غوریانی این ولایت را کاهش ۵۰ درصدی شمار مبتلایان کرونا و صرفه جویی در منابع دولتی عنوان میکند.

وی افزود، این شفاخانه براساس فیصله کمیته ولایتی مبارزه با ویروس کرونا مسدود شده است.

به گفتۀ موصوف، در صورتیکه شمار بیماران افزایش یابد، این شفاخانه دو باره به فعالیت آغاز خواهد کرد.

سخنگوی ریاست صحت عامه هرات از شهروندان میخواهند در صورتیکه مصاب به کرونا هستند به شفاخانه های کويد- ١٩ شیدایی و شهید رازی این ولایت مراجعه کنند.

منبع بیان داشت که در حال حاضر ١٠٠ بستر در شفاخانه کويد- ١٩ شیدایی و ١٠٠ بستر در شفاخانه کويد- ١٩ شهید رازی به روى بیماران کرونایی باز است.

وی خاطرنشان ساخت که درحال حاضر ٥٨ فرد ابتلا به کرونا در شفاخانه کويد- ١٩ شیدایی و ١٠ تن در شفاخانه شهید رازی بستری اند که از این میان وضعیت ١٩ تن وخیم است.

شیرزی تاکید کرد ،هر چند در آمار روزانۀ مبتلایان در هرات کاهش یا افزایش نیامده است ؛ اما در هفته های اخیر، شمار بیمارانی که وضعیت وخیم داشته باشند، کاهش یافته است.

 در همین حال شماری از شهروندان هرات تاکید دارند که هنوز هم ویروس کرونا جدی است و نباید مردم از خطر این ویروس غافل باشند.

عبدالاحمد یک تن از باشندگان هرات به پژواک گفت: " اگرچه پس از عید قربان زندگی در هرات به حالت نورمال برگشته است و بیشتر مردم فکر می کنند کرونا دیگر تمام شده ؛ اما من فکر میکنم که هنوز هم کرونا تهدید کننده است و نباید مردم آن را فراموش کننند. "

غلام حسن یک تن دیگر از باشندگان هرات به پژواک گفت: "تا زمانیکه واکسین کرونا ساخته نه شده، نباید مردم این ویروس را ساده بگیرند"

براساس آمار روزانه ی ریاست صحت عامه هرات تاکنون پنج هزار ٩٤٨ فرد در این ولایت مصاب به کرونا شدند که از این میان ٢١٧ تن جان باختند و ٤ هزار و ٣٦٨ تن بهبود یافته اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement