خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

فوزيه کوفى عضو تيم مذاکره کنندۀ دولت درحملۀ مسلحانه جراحت برداشت

فوزيه کوفى عضو تيم مذاکره کنندۀ دولت درحملۀ مسلحانه جراحت برداشت

Aug 15, 2020 - 09:07

کابل (پژواک، ٢٥  اسد ٩٩) : فوزيه کوفى عضو تيم مذاکرۀ دولت شام ديروز درحملۀ مسلحانه درمسيرشاهراه کابل –پروان  زخمى گرديد.

معصوم ستانکزى رئيس تيم مذاکره کننده دولت،  ناوقت شب گذشته درصفحۀ تويترش خود نوشته است: ( فوزيه کوفى  شام امروزدر مربوطات ولسوالى قره باغ ولايت کابل درمسيرشاهراه کابل –پروان  درنتيجۀ يک حمله مسلحانه جراحت برداشته است .)

وى افزوده است که دراين رويداد خانم کوفى سطحى زخمى شده  و وضعيت صحى آن  نگران کننده نيست .

ستانکزى گفته است که ارگان هاى امنيتى  درمورد اين حمله بررسى ها را  آغاز کرده اند .

کبيرحقمل  عضو شوراى امنيت ملى، درصفحۀ تويترش  ضمن تاييد اين حادثه گفته است که آنها با خانم کوفى درتماس اند و  آمادۀ هرگونه همکارى با او مى باشند .

شمارى ازمقامات دولتى وسياسيون حمله برخانم  کوفى را تقبيح کرده اند .

محمد اشرف غنی، رئیس جمهور کشور، حمله‌‌ مسلحانه بر فوزیه کوفی، عضو هیئت مذاکره کننده ی دولت افغانستان و رئیس حزب موج تحول را که روز گذشته، در مسیر شاهراه کابل- پروان صورت گرفت، با شدیدترین الفاظ محکوم کرد.

صدیقی صدیقی، سخنگوی رئیس جمهور این موضوع را امروز در صفحه تویترش منتشر کرده است.

در ادامه آمده است که غنی ضمن شفای عاجل برای فوزیه کوفی، تاکید کرد که حمله ی بزدلانه‌، بر زنان فعال افغانستان، مانع تلاش های هدفمندانه ای آنان در پاسداری از ارزش‌های نزده ساله ی افغانستان نخواهد شد.

درعين حال داکتر عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی نیز حمله بر فوزیه کوفی را باشدید ترین کلمات نکوهش کرد و خواستار شناسایی و مجازات عاملان این رویداد گردید.

در خبرنامه که امروز از سوی دفتر مطبوعاتی ریاست شورای عالی مصالحه ملی به نشر رسیده آمده است: «مردم افغانستان انتظار دارند که با فرجام موفقانۀ مذاکرات صلح، به چنین رویدادهای خشونت بار و دهشت افگنانه، نقطۀ پایان گذاشته شود.»

حامد کرزی رئیس جمهور پیشین کشور همچنان سوء قصد بر جان خانم فوزیه کوفی را به شدید ترین الفاظ تقبیح کرده آن را یک عمل تروریستی و یک عمل آشکار و واضح بر ضد پروسه صلح میداند،.

وی، نگرانی اش را از تلاش ها و دسایس دشمنان صلح و آرامش افغانستان برای بر هم زدن گفتگوهای صلح ابراز داشته و از مردم افغانستان می خواهد تا در برابر این دسایس با دقت و هوشیاری کامل ایستاده‌گی نمایند و نگذارند که صلح قربانی گردد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement