وزارت صحت:در٣٠ ولايت کشور هيچ واقعۀ مثبت کرونا ثبت نگرديده است

کابل (پژواک، ۲۵ اسد ۹۹): باثبت ۴۵ واقعۀ جدید ويروس کرونا دريک شبانه روز در ٤ ولايت رقم مبتلايان به اين ويروس درکشور به ۳۷۵۵۱ تن  رسيد ؛اما بشمول کابل در٣٠ ولايت  هيچ واقعۀ مثبت کرونا ثبت نشده است .

به اساس معلومات اين وزارت، در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۵ نمونۀ مشکوک ويروس کرونا در لابراتوارهای کشور مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان ۴۵ واقعۀ آن مثبت تشخیص شده است.

منبع مى افزايد، با ثبت این آمار، تعداد مبتلایان به این ویروس در افغانستان تا اکنون به ۳۷۵۵۱ تن افزایش یافته است.

در خبرنامه اى اين وزارت که امروز شنبه ( ۲۵ اسد) به دسترس آژانس خبرى پژواک قرار گرفته، آمده است که از جمله ارقام جديد ثبت شده، ۳۵ تن در هرات، ۸ در غور و یک – یک در ولایت بلخ و بادغیس به ویروس کرونا مصاب شده اند.

منبع همچنان افزوده است که در یک شبانه روز گذشته، هیچ فردی جهت آزمایش ویروس کرونا  به لابراتوارهای کابل مراجعه نکرده است .

همچنان در ۲۴ ساعت گذشته، هیچ فرد مبتلا به ویروس کرونا صحت یاب نشده است و شمار مجموعی بهبود یافته گان  ۲۷۱۶۶ نفر می باشد.

به همين گونه این وزارت از ثبت یک واقعۀ فوتى به اثر ابتلا به (کوید-۱۹) در یک شبانه روز گذشته نيز خبر داده، می گوید که شمار مجموعی جان باخته گان از اثر این بیماری تاکنون در افغانستان به ۱۳۷۰ تن رسیده است.

وزارت صحت عامه از مردم خواسته است تا برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا دستورات صحی را جداَ رعایت کنند.

اين درحاليست که یافته های جدید این وزارت نشان می دهد که ۱۰ میلیون نفر در افغانستان به ویروس کرونا مصاب شده اند.

مسوولان وزارت صحت کشور، از احتمال شیوع موج دوم این ویروس در افغانستان هشدار داده و بار دیگر از شهروندان خواست که به توصیه های صحی این وزارت توجه جدی بکنند.

تبصره کنيد