پنج فيصد از ٢١ ميليون بيماران کرونا در جهان جان باخته اند

کابل ( پژواک، ٢٥ اسد ۹۹): به اساس گزارش ها، تعداد واقعات ثبت شده بيماران ويروس کرونا در جهان به ٢١ ميليون تن رسيده که پنج فيصد از بيماران فوت کرده اند.

ویروس کرونا حدود هشت ماه قبل نخست در شهر اووهان چین پیدا شد که اکنون به بیش از ٢١٠ کشور و مناطق جهان رسیده است.

در ماه های نخست بیشتر ازهمه چینایی ها به این بیماری مبتلا و جان باختند، اکنون این ویروس در آن کشور مهار و اما در هندوستان، امریکا و برازيل با سرعت در حال گسترش می باشد.

به اساس معلومات پوهنتون جان هاپکنز امریکا که پیرامون ویروس کرونا معلومات و ارقام را به نشر می رساند تا امروز در تمام جهان تعداد واقعات ثبت شده بیماران ویروس کرونا یا کوید ۱۹ به بيش ٢١ میلیون تن رسیده است.

این منبع افزوده که تا اکنون از اثر ویروس کرونا  ٧٦٠ هزار تن جان باخته اند که بیشتر آن در کشورهای اروپایی و امریکا می باشند.

منبع گفته است که به صورت جمعی بيش از ١٤ میلیون تن در جهان پس ازابتلا به این ویروس دوباره صحت ياب شده و به زندگی عادی خود برگشته اند.

امریکا بیشتر از همه از ویروس کرونا متضرر شده است، درین کشور تعداد واقعات ثبت شده بیماران کرونا به پنج میلیون و ٤٠٠ هزار تن رسیده است وحدود ١٧١ هزار تن جان باخته اند.

بعد از امریکا، برازیل و هندوستان از کرونا زیاد متضرر شده اند، در برازیل بیش از سه ميليون و ٢٧٠ تن و درهندوستان  بيش از دو میلیون و ٥٠٠ هزار واقعۀ مثبت و يروس کرونا  ثبت شده ، اما در برازیل ١٠٦ هزار تن و در هندوستان ٤٩ هزار تن جان های خود را از دست داده اند.

روسیه، هسپانیه، بریتانیا، ایتالیا، فرانسه، جرمنی، پیرو، ایران و ترکیه کشورهای هستند که  به دليل شيوع ويروس کرونا زیاد متضرر شده اند.

در افغانستان تا اکنون بیش از ٣٧ هزار واقعۀ مثبت ويروس کرونا ثبت گرديده ، ١٣٧٠ تن جان باخته و حدود ٢٧ هزار تن دوباره صحت ياب شده اند.

تبصره کنيد