خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ده ها گل خانه در ولايت فراه ايجاد گرديده است

ده ها گل خانه در ولايت فراه ايجاد گرديده است

Aug 16, 2020 - 15:18

کابل(پژواک،٢٦ اسد ٩٩): وزارت زراعت از ايجاد ١١٩ گلخانه کوچک و بزرگ به هدف تقويت اقتصاد خانواده ها و جلوگيرى ازکشت وتوليد کوکنار در ولايت فراه خبر مى دهد.

در خبرنامه اى  وزارت زراعت، مالدارى و آبيارى که امروز به پژواک رسيده ، آمده است  که، اين گلخانه ها شامل ٧١ گلخانه بزرگ و ٤١ گلخانه کوچک مى باشند که در سال روان در ولسوالى خاک سفيد، فراه ايجاد شده اند.

منبع مى نويسد که گلخانه هاى کوچک براى زنان ايجاد شده اند تا از طريق آن در اقتصادى خانواده ها تغييرات مثبت  رونما گردد.

درادامۀ خبرنامه آمده است که این گل‌خانه‌ها را وزارت زراعت، به خاطر ترویج محصولات با ارزش زراعتی و جلوگیری از کشت و تولید کوکنار، ساخته است.

منبع مى نويسد درکنار جلوگیری از کشت کوکنار، بهبود بخشیدن به اقتصاد محلی دهقانان و زنان بی‌بضاعت، دریافت حاصل بیشتر از زمین کم‌، بلند بردن سطح تولید و معرفی محصولات با ارزش زراعتی برای دهقانان، از دیگر هدف‌های کار در بخش گل‌خانه‌های ولسوالی خاک سفید ولایت فراه است.

در بخشى از اين خبرنامه گفته شده است :« وزارت زراعت، با اعمار دیوارهای محافظتی، بندهای آب، سیفون، کانال‌های آبیاری و آب‌گردان‌ها ساخت باغ‌های مثمر، ایجاد گل‌خانه‌های تجارتی، ساخت باغچه‌های خانه‌ گی و توزیع وسایل پروسس مواد غذایی، توانسته است که کشت کوکنار را در این ولسوالی با چالش مواجه کند. بدین ترتیب، میزان کشت کوکنار در این ولسوالی کاهش یافته است.»

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement