کار قيرريزى حدود ٩ کيلومتر سرک در شهر نيلى آغاز شد

کابل(پژواک، ٢ سنبله ٩٩): کار قيرريزى حدود نُه کيلومتر سرک در داخل شهر نيلى مرکز ولايت دايکندى به هزينۀ بيش از ٦٣٠ ميليون افغانى امروزآغاز و در شش ماه آينده تکميل مى شود. 

خداداد سیرت رئیس حفظ و مراقبت سرک‌ها در دايکندى به آژانس خبرى پژواک گفت، کارهاى ابتدايى ساخت اين هشت اعشاريه هشت کيلومتر سرک از منطقه دشت نیلی الى بازار کهنه اين شهر ، درسال ١٣٩٧ آغاز شده بود.

وى گفت ، کار قيريزى اين سرک ها که توسط شرکت قراردادى « ابرام گلوبل، نوید نوری و تابش امید » پيش برده مى شود، تا ختم سال روان تکمیل و به بهره برداری سپرده خواهد شد.

موصوف  افزود که  هزينه ٦٣١ ميليون افغانى ساخت اين سرک از بودجۀ انکشافى ولايت پرداخت مى گردد. 

در همين حال محمد ضیا همدرد والی دایکندی در مراسم افتتاح کار قيرريزى اين سرک گفت که نبود سرک هاى اسفالت شده در داخل شهر نيلى مشکلات زيادى را به ميان آورده است.

موصوف، افزود که پخته کارى سرک ها، بازسازی جاده‌ها و راه‌های مواصلاتی از وظایف عمدۀ حکومت است و اداره محلی در این راستا تلاش هاى خود را گسترش خواهد داد. 

شمارى از باشندگان شهر نيلى از آغاز کار قيرريزى سرک ها در داخل شهر نيلى اظهار خرسندى مى کنند.

فيروزه باشندۀ شهر نيلى به پژواک گفت :« بسيار خوشحال هستم که سرک هاى ما پخته مى شود و مشکلات ما حل خواهد شد؛ زيرا در فصل زمستان از بابت گل و لاى به مشکل مواجه بوديم و در فصل بهار از گرد و خاک به تنگ مى باشيم، بيشتر اوقات حادثات ترافيکى هم از همين لحاظ رخ مى داد. »

وى اظهار اميدوارى کرد که کار قيرريزى اين سرک ها در وقت معين آن تکميل و به بهره بردارى سپرده شوند.

تبصره کنيد