برای اولین بار آموزش داوری و مربی‎گری فوتبال در دایکندی آغاز شد

نيلى (پژواک، ٨ سنبله ٩٩): فدراسیون فوتبال دايکندى مى گويد که به هدف رشد اين رشتۀ ورزشى در بين دختران در اين ولايت، ده ها دختر در بخش مربى گرى و داورى آموزش مى بينند. 

لازم به ذکر است، اين براى اولين بار است که اين چنين يک برنامه آموزشى در ولايت دايکندى راه اندازى شده است.

گل احمد مظفری سرپرست فدراسیون فوتبال دايکندى به آژانس خبرى پژواک گفت که در اين برنامۀ آموزشى، ٦٠ تن از دختران در بخش داورى و مربى گرى براى يازده روز تحت آموزش قرار مى گيرند. 

وى افزود: «اين برنامه که به هدف رشد ورزش ميان دختران و تشويق آنان به اين رشتۀ ورزشى راه اندازى شده، اين دختران از تمام ولسوالى ها انتخاب و تحت آموزش قرار مى گيرند.»

سبحان نایبی عضو شورای ولایتی، به چالش ها سد راه ورزش به خصوص فوتبال در این ولایت یاد آوری کرد و تصریح کرد که ورزشکاران مورد بی توجهی حکومت محلی قرار گرفته است.

موصوف خواهان همکاری بیشتر حکومت با ورزشکاران شد.

نایبی همچنان از برگزار کنندگان این برنامه آموزشی خواست که برنامه های شان را به ولسوالی‌ها نیز گسترش بدهد تا چهره های برتر شناسایی گردد.

محمدضیا همدرد، والی دایکندی در مراسم افتتاح اين برنامه، گفت که ورزشکاران دايکندى با کمترين امکانات تلاش هاى خوبى را در بخش رشد ورزش داشته اند.

وى وعده سپرد که با توجه به امکانات دست داشته شان، در رشد ورزش و حل مشکلات ورزشکاران اقدامات بيشتر را روى دست خواهند گرفت.

شمارى از دختران اشتراک کننده در اين برنامه آموزشى اظهار خرسندى نموده و خواهان افزايش اين چنين برنامه ها در سطح ولايت شان شدند.

آنان مى گفتند که از اين برنامۀ آموزشى استفادۀ موثر خواهند کرد.

تبصره کنيد