خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

پرواز هاى محدود بين افغانستان و هندوستان آغاز شد

پرواز هاى محدود بين افغانستان و هندوستان آغاز شد

Sep 09, 2020 - 12:08

کابل (پژواک، ١٩ سنبله ٩٩) : سفارت افغانستان در دهلى جديد مى گوید که طبق توافق نامه بين افغانستان و هندوستان ، پرواز هاى محدود دهلى جديد و کابل آغاز شده است.

سفارت افغانستان در دهلى جديد در خبرنامه ى گفته است، در اثر تلاش های مداوم این سفارت، سرانجام پرواز ها بین هند و افغانستان روز قبل آغاز گردید.

منبع افزوده است، طبق مفاد توافق نامه دو جانبه بین دو کشور تحت نام «اِیر بَبل» الی بهتر شدن وضعیت ، تنها افرادیکه به مقصد تداوی می خواهند به هند سفر کنند با فرد همراه شان؛: دارندگان پاسپورت خدمت و سیاسی که به مقصد کار رسمی می خواهند به هند سفر نمایند و تاجران سفر کرده مى توانند.

درادامۀ خبرنامه آمده است، همچنان طبق این توافق نامه ، شرکت هوایی آریانا و ایراندیا پروازهای دوطرفه را بین دو کشور انجام خواهند داد.

از جانب ديگر ادارۀ ملکى هوانوردى افغانستان گفته است، با توافق افغانستان و هند روی "حُباب ترانسپورت هوایی"پرواز ها بطور محدود آغاز شده است.

در خبرنامۀ اداره مذکور افزوده شده است، با توجه به افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در هند و محدودیت های وضع شده در این کشور، الی مساعد شدن شرایط برای شروع نورمال پرواز ها میان دوکشور، افغانستان و هند روی ابتکاری تحت نام"حباب ترانسپورت هوایی" توافق نموده است.

منبع مي گويد،  به اساس این توافق نامه از هر کشور یک شرکت می تواند با یک پرواز در هفته مسافرینی را که ویزای مدار اعتبار دو کشور را داشته باشد، انتقال دهند.

ادارۀ هوانوردى ملکى گفته است، شرکت هوایی آریانا که از سوی اداره هوانوردی ملکی افغانستان بعنوان شرکت ملی در این برنامه معرفی شده است، به زودی پروازهایش را میان دهلی و کابل تحت این برنامه آغاز خواهد نمود.

اين اداره افزوده است، در صورتی که مقامات هندی توافق نماید شرکت دومی نیز برای ایجاد رقابت معرفی می شود و پرواز ها افزایش خواهد یافت.

در خبرنامه آمده است، اغازاين  پرواز ها کمک می کند تا هموطنانی که به هدف تداوی یا انجام تجارت و سایر موارد عاجل و رسمی می خواهند به هند سفر کنند، زمینه مسافرت شان فراهم گردیده و مشکلات شان حل گردد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement