خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تعداد بيماران ويروس کرونا در جهان به ٣٠ ميليون تن رسيد

تعداد بيماران ويروس کرونا در جهان به ٣٠ ميليون تن رسيد

Sep 17, 2020 - 17:38

کابل ( پژواک، ٢٧ سنبله ۹۹): به اساس گزارش ها، تعداد بيماران ويروس کرونا در جهان به ٣٠ ميليون تن و تعداد صحت ياب شده گان نزديک به ٢٢ ميليون تن رسيده است.

ویروس کرونا حدود ٩ ماه قبل نخست در شهر اووهان چین پیدا شد که اکنون به بیش از ٢١٠ کشور و مناطق جهان رسیده است.

در ماه های نخست بیشتر ازهمه چینایی ها به این بیماری مبتلا و جان باخته اند، اکنون این ویروس در آن کشورمهار و اما در هندوستان، امریکا و برازيل با سرعت در حال گسترش می باشد.

به اساس معلومات پوهنتون جان هاپکنز امریکا که پیرامون ویروس کرونا معلومات و ارقام را به نشر می رساند تا امروز در تمام جهان تعداد واقعات ثبت شده بیماران ویروس کرونا یا کوید ۱۹ به بيش ٣٠ میلیون تن رسیده است.

این منبع افزوده که تا اکنون از اثر ویروس کرونا  بيش از ٩٤٥ هزار تن جان باخته اند که بیشتر آن در کشورهای اروپایی و امریکا می باشند.

منبع گفته است، که به صورت جمعی نزديک به ٢٢ میلیون تن در جهان پس ازابتلا به این ویروس دوباره صحت ياب شده و به زندگی عادی خود برگشته اند.

امریکا بیشتر از همه از ویروس کرونا متضرر شده است، درین کشور تعداد واقعات ثبت شده بیماران کرونا به ٦ میلیون و ٨٢٠ تن رسیده است وحدود ٢٠٠ هزار تن جان باخته اند.

بعد از امریکا؛  برازیل و هندوستان از کرونا زیاد متضرر شده اند، در هندوستان بیش از ٥ ميليون تن و در برازيل  بيش از ٤ میلیون و ٤٢٠ هزار واقعۀ مثبت و يروس کرونا  ثبت شده ، اما در برازیل ١٣٢ هزار تن و در هندوستان ٨٣ هزار تن جان های خود را از دست داده اند.

روسیه، پيرو، کولمبيا، مسکيکو، افريقاي جنوبى، هسپانیه، ارجنتاين، چلى بریتانیا، ایتالیا، فرانسه، جرمنی، پیرو، ایران و ترکیه کشورهای هستند که  به دليل شيوع ويروس کرونا زیاد متضرر شده اند.

در افغانستان تا اکنون بیش از ٣٨٥٠٠ هزار واقعۀ مثبت ويروس کرونا ثبت گرديده ، ١٤٣٢ تن جان باخته و حدود ٣٢ هزار تن دوباره صحت ياب شده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement