خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

پولیس: هجده طالب مسلح در سمنگان کشته و زخمی شده اند

پولیس: هجده طالب مسلح در سمنگان کشته و زخمی شده اند

Sep 18, 2020 - 13:49

ایبک (پژواک، ۲۸ سنبله ۹۹): قوماندانی امنیه ولایت سمنگان، از کشته شدن سیزده طالب مسلح و زخمی شدن پنج تن دیگر آنان در ولسوالی دره صوف پایین این ولایت خبر می دهند، اما طالبان تا حال در مورد چیزی نگفته اند.

اما یک باشنده محل می گوید که در این نبرد سه طالب کشته شده و سه تن دیگر آنان زخم برداشته اند.

عبدالمنیر رحیمی سخنگوی قوماندانی امنیه سمنگان می گوید که طالبان شب گذشته بر پوسته های امنیتی مرکز ولسوالی دره صوف پایین این ولایت حمله نمودند.

به گفته او، حملات طالبان با مقاومت نیروهای دولتی رو به رو شد و درنتیجه، ۱۳ طالب مسلح کشته شده و پنج تن دیگر آنها زخم برداشته اند.

او می گوید که اجساد طالبان کشته شده در میدان نبرد باقی مانده و زخمی های طالبان مسلح نیز از سوی نیروهای دولتی اسیر شده اند.

به گفته وی، یک پیکا، یک راکت انداز، یک میل تفنگ ایم شانزده لایزری، نُه میل کلاشینکوف و دو مخابره طالبان نیز به دست نیروهای دولتی افتاده است.

همچنان منیر رحیمی می افزاید که در اثر انداخت طالبان شماری از دکان های بازار ولسوالی دره صوف پایین نیز حریق شده است و در این نبرد یک تن از نیروهای دولتی زخمی شده است.

یک تن از باشنده های مرکز ولسوالی دره صوف پایین که نمی خواهد نامش در گزراش ذکر شود، می گوید که حمله طالبان از حوالی ساعت ده شب گذشته بر مرکز این ولسوالی ادامه داشت و افراد تا دو صد متری تعمیر ولسوالی رسیدند.

به گفته او در این نبرد سه طالب کشته شده و سه تن دیگر آنان زخم برداشته اند و در جریان نبرد هشت دکان در بازار حریق شده است.

طالبان تا حال در این مورد به رسانه های چیزی نگفته اند. 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement