خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

اردوی ملی در ٦ماه گذشته، ۴۷۷۶ ماین راکشف و خنثی کرده اند

اردوی ملی در ٦ماه گذشته، ۴۷۷۶ ماین راکشف و خنثی کرده اند

Sep 20, 2020 - 10:48

کابل(پژواک، ۳۰ سنبله ۹۹): وزارت دفاع ملی می گوید، نیروهای دفاعى و امنيتى در شش ماه نخست سال روان، ۴۷۷۶ ماین جاسازی شده را در ولایات مختلف کشف و خنثى و از کشته وزخمى شدن هزاران تن جلوگیری کرده اند.

در خبرنامه ی دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع ملی  که امروز به نشر رسیده، آمده است که این تعداد ماین ها توسط طالبان در ساحات مسکونی، راه های رفت و آمد مردم، جاده ها و شاهراه های عمومی بسیاری از ولایت های کشور جاسازی گردیده بود که در اثر سعی و تلاش نیروهای دفاعی و امنیتی کشف و خنثی گردیده اند.

وزارت دفاع ملی افزوده است: «در حالی­که طالبان با استفاده از ماین های کنار جاده ای و مواد انفجاری به هموطنان ما آسیب می رسانند، نیروهای ملی دفاعی و امنیتی جان خود را به خطر انداخته، این ماین ها را کشف و خنثی ساخته و جان و مال افغان ها را حفاظت می کنند.»

 مسئولان این وزارت گفته اند که ماین ها و مواد انفجاری طالبان در کنار آسیب رساندن به افراد ملکی، در بسیاری از ولایت ها به جاده ها، شاهراه های عمومی و زیربناهای کشور نیز سخت آسیب رسانیده است.

به گفته منبع، با کشف و خنثی سازی ۴۷۷۶ ماین در طول شش ماه نخست سال ۱۳۹۹ هجری خورشیدی، جان هزاران تن از افراد ملکی بی­گناه نجات داده شده و در ضمن از آسیب رسیدن و تخریب صدها کیلومتر جاده ها و صدها پل و پلچک نیز جلوگیری شده است.

وزارت دفاع ملی، کارگیری از ماین ها را خلاف تمام قوانین بشری و جنگی  دانسته؛ اما می گوید، متاسفانه که  استفاده از این گونه ماین ها و مواد انفجاری جزء تکتیک جنگی طالبان مى باشد.

این در حالی است که اخیراً حملات انتحاری، انفجاری و ماین گذاری در کشور افزایش پیدا کرده است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement