خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

روند "تثبیت سطح سواد و مهارت‌های حرفوی زندانی‌ها" آغاز گردید

روند "تثبیت سطح سواد و مهارت‌های حرفوی زندانی‌ها" آغاز گردید

Sep 20, 2020 - 17:02

کابل(پژواک، ۳۰ سنبله ۹۹): ادارۀ تنظیم امور زندان‌ها، برای نخستین بار به منظور اصلاح، تجدید تربیت و فراهم نمودن زمینه‌های بهتر آموزشی و حرفوی، روند تثبیت سطح سواد و مهارت‌های حرفوی زندانی‌ها را آغاز کرد.

در خبرنامه ی اداره تنظیم امور زندان ها که امروز منتشر وبدسترس آژانس خبرى پژواک قرار گرفته ، آمده است که هدف از این پروسه تثبیت سطح سواد زندانی‌ها، مهارت‌های هنری، حرفوی، ورزشی، شناخت افراد واجد شرایط به منظور پیش‌برد برنامه‌های سواد آموزی، تعلیمات اسلامی، تعلیمات اساسی و ثانوی، و تحصیلات عالی و نیمه عالی زندانی‌ها می‌باشد.

 مسئولان اداره تنظیم امور زندان ها گفته اند که این روند برای نخستین بار طی یک ارزیابی کُلی، روند تثبیت سطح سواد و مهارت‌های حرفوی زندانی‌ها را با انجام مصاحبه های رو در رو و مطابق به پرسش‌نامه‌های از قبل آماده شده، از زندان مرکزی پلچرخی آغاز شده است.

به نقل از خبرنامه ،این اداره در نظر دارد تا پس از تکمیل روند تثبیت سطح سواد زندانی‌ها در تمامی زندان‌های مرکز و ولایات کشور و تحلیل این یافته‌ها، هم‌آهنگ با پلان استراتیژیک سه ساله این اداره، برنامه‌های عملی آموزشی و حرفوی را، برای زندانی‌ها آغاز نماید.

طبق ماده پنجم مقرره آموزش سواد و مهارت‌های حرفوی برای زندانی‌ها، آن‌عده زندانی‌های‌که مدت دو سال در داخل زندان در برنامه‌های آموزش سواد یا مدت یک‌سال در برنامه‌های آموزش حرفوی شامل شده، تصدیق‌نامه فراغت اخذ نموده باشند و هم‌چنان آن‌عده  زندانی‌های‌که به شکل داوطلب، آموزش سواد را در مدت دو سال و یا مهارت‌های حرفوی را برای مدت یک سال برای حداقل ۱۵ زندانی می‌آموزانند، یک‌سال در مدت مجازات شان، تخفیف داده می‌شود.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement