خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

اعضای ولسی جرگه: سرور دانش بخاطر صحبت های توهین آمیزش معذرت خواهی کند

اعضای ولسی جرگه: سرور دانش بخاطر صحبت های توهین آمیزش معذرت خواهی کند

Sep 21, 2020 - 15:33

کابل(پژواک، ۳۱ سنبله ۹۹): برخی اعضای ولسی جرگه، صحبت های سرور دانش، معاون دوم رئیس جمهور را توهین آمیز دانسته و خواهان معذرت خواهی او از ملت شدند.

سرور دانش معاون دوم رئيس جمهور ديروز در باميان گفته است که نظام امارت با يک نظام کاملا استبدادى و ديکتاتورى هيچ فرقى ندارد، نظام طالبانى با سلطنت سدوزايى و محمدزايى که به مدت ٢٣٠ سال بر افغانستان حکومت کردند، از نگاه روح و محتوا هيچ تفاوتى ندارد.

وى افزوده است که در آن نظام ها هم يک گروه کوچک از يک قبيله به صورت مورثى با استبداد و ديکتاتورى بر افغانستان حکومت کردند در نظام امارت نيز حکومت يک-يک فرد به طور مادام العمر بر سرنوشت يک ملت مطرح است، نظام امارت يک نظام فرا قانونى، نا محدود و مطلقه است.

اين سخنان سرور دانش برعلاوه مردم عام شمارى از اعضاى ولسى جرگه نيز نگران ساخته است.

برخی از اعضای اين جرگه صحبت های سرور دانش، معاون دوم رئیس جمهور را توهین آمیز دانسته و خواهان معذرتی خواهی او از ملت شدند.

آرین یون، نماینده مردم ننگرهار در ولسی جرگه، در نشست امروز اين جرگه گفت که سرور دانش در صحبت های دیروز خود اقوام خاص را توهین کرده است.

وی، با اشاره به جنگ های گذشته در کشور، گفت: (باید از ظلم قوم خود یاد کنند که تاکنون به نام رقص مرده کوبیدن میخ بر سر و بریدن اندام زنان یاد می شود.)

او تصریح کرد که باید حد و حدود خودش را بداند و از مردم معذرت بخواهد.

شینکی کروخیل، نماینده مردم کابل در ولسی جرگه گفت که افغانستان در یک وضعیت حساس قرار دارد و نباید چنین اظهارات از سوی افراد صورت بگیرد.

وی، صحبت های روز گذشته سرور دانش، معاون دوم رئیس جمهور را توهین به تاریخ کشور دانسته و گفت که از برکت آنها اکنون افغانستان وجود دارد.

ملا شیر محمد آخند زاده، نماینده مردم هلمند در ولسی جرگه گفت که گفته های سرور دانش، دامن زدن به تعصبات قومی است.

شمارى ديگرى از اعضاى اين جرگه نيز چنين صحبت هاى داشتند و گفتند که سرور دانش بايد معذرت خواهى کند.

میر رحمان رحمانی، رئیس ولسی جرگه، با اشاره به انتقادات اعضای ولسی جرگه در خصوص صحبت های معاون دوم رئیس جمهور گفت که وطن ضرورت به همدیگر پذیری دارد و باید از صحبت های که بوی نفاق می­آید جلوگیری شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement